Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Saur Polska przejmuje Ekos Poznań i umacnia się w gronie liderów branży

Saur Polska przejmuje Ekos Poznań i umacnia się w gronie liderów branży
R.G.
16.02.2024, o godz. 12:11
czas czytania: około 3 minut
0

Saur Polska oficjalnie zakończyła proces przejęcia firmy Ekos Poznań. Wzmacnia to potencjał grupy w zakresie serwisowania separatorów, czyszczenia sieci kanalizacyjnych i oczyszczalni ścieków. Saur należy do grona światowych liderów w branży wod-kan.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Grupa Saur to światowy lider specjalizujący się w obsłudze i serwisowaniu branży wodociągowo-kanalizacyjnej. 1 lutego 2024 roku podpisany został akt notarialny kończący proces przejęcia poznańskiej firmy, która działa na terenie całej Polski, zatrudniając prawie 90 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Ekos posiada akredytowane laboratorium, dysponuje też własną oczyszczalnią przemysłową i nowoczesną flotą specjalistycznych pojazdów.

Lider transformacji wody

Przejęcie Ekos Poznań pozwoli Grupie Saur dodatkowo wzmocnić jej firmowe portfolio. Przy czym, głównym celem jest wyjście naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej zrównoważone rozwiązania do zarządzania wodą przemysłową, a także wzmocnienie obecności Grupy Saur w Polsce.

– W Saur pracujemy na rzecz czystszej i bardziej zrównoważonej przyszłości, oferując zaawansowane rozwiązania w zakresie gospodarki wodno-ściekowej – podkreśla Nader Antar, prezes Saur International. – Natomiast firma Ekos z powodzeniem zbudowała silną pozycję w dziedzinie kompleksowych rozwiązań oczyszczania ścieków, co doskonale pasuje do naszego portfolio innowacyjnych technologii wspierających naszych klientów. Natomiast obecne przejęcie jeszcze bardziej wzmocni misję naszej Grupy jako lidera działań na rzecz transformacji wody. Dlatego kontynuujemy inwestycje w Polsce, ale także w Europie Środkowej, odzwierciedlając zdecydowane zaangażowanie we wspieraniu rozwoju Saur w regionie – podsumowuje prezes Saur International.

W kierunku innowacyjnych technologii

Podobnego zdania jest Magdalena Markiewicz, Prezes Zarządu Saur Polska, która stwierdziła, że przejęcie spółki Ekos Poznań, to dla Saur Polska naturalny kierunek poszerzania unikalnego zestawu innowacyjnych technologii służących dbałości o jakość wody i jej zasoby.

– Posiadamy bogate doświadczenie w tym obszarze, gdyż od ponad 4 lat prowadzimy między innymi spółkę Separator Service, która pod naszym kierownictwem stała się liderem w obszarze odzysku wody w Polsce, poprzez czyszczenie separatorów substancji ropopochodnych i tłuszczowych – wyjaśnia prezes Magdalena Markiewicz. – Ta akwizycja jeszcze bardziej wzmocni poziom kompetencji w zakresie oczyszczania ścieków przemysłowych i zmaksymalizuje naszą działalność poprzez wykorzystanie synergii między usługami Separator i Ekos. Dla Saur Polska jest to kolejne przejęcie planowane na najbliższe lata – zaznacza prezes zarządu Saur Polska.

#missionwater

Grupa Saur, jako firma specjalizująca się w branży wodnej i niezbędnych serwisach z nią związanych, działa na rzecz ochrony środowiska. Saur zaangażowany był w dostarczanie wysokiej jakości usług, zarówno małym społecznościom, jak i dużym metropoliom, a także klientom przemysłowym. Misją Grupy są działania na rzecz przywrócenia wodzie wartości, na jaką zasługuje.

Saur działa na całym świecie, w tym w: Arabii Saudyjskiej, na Cyprze, w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Finlandii, Francji, Włoszech, Holandii, Polsce, Portugalii i Wielkiej Brytanii. W 2022 r. firma odnotowała 1,9 mld euro przychodów netto, realizowała umowy z 9 200 władzami lokalnymi i klientami przemysłowymi. Grupa zatrudnia ogółem 12 000 pracowników. Zajmuje się obsługą 20 milionów konsumentów na całym świecie. Więcej informacji o Grupie Saur znaleźć można na stronie: www.saur.com.

Dorobek Ekos Poznań

Natomiast Ekos Poznań Sp. z o. o., to założona w 1987 r. polska firma, posiadająca bogate doświadczenie na rynku gospodarki ściekowej. Firma wykorzystuje najlepsze dostępne technologie.  Ekos dąży do zapewnienia najwyższego poziomu świadczonych usług, przy zachowaniu właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy. Ekos posiada kompleksową ofertę obejmującą serwis i czyszczenie separatorów, czyszczenie kanalizacji, instalacji do przetwarzania odpadów, czyszczenie i mycie zbiorników magazynowych. Więcej informacji na www.ekos.poznan.pl.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024