1 / 2

Już wkrótce będzie wiadomo, jak w opinii mieszkańców powinny wyglądać dwa nowe „Miejsca dla Ciebie” w Lublinie, czyli inwestycje dla których miejskie władze samorządowe zleciły wykonanie projektów koncepcyjnych.

Spotkanie z mieszkańcami lubelskiej dzielnicy Kośminek w sprawie „Skweru marzeń” odbędzie się 15 września (godz. 17.00, ul. Długa 33a). Natomiast analogiczne konsultacje w dzielnicy Ponikwody, dotyczące „Gaju nad skarpą” zostaną zorganizowane 21 września (godz. 17.00, skarpa pomiędzy ul. T. Strzembosza a ul. Cyprysową 25).

Mocno zielone i przytulne

– Podczas tych spotkań zapytamy mieszkańców, o to jak ich zdaniem powinny wyglądać skwery przy ulicy Cyprysowej i Długiej – wyjaśnia Hanna Pawlikowska, lubelski Miejski Architekt Zieleni. – Chcielibyśmy, by nowe miejsca spełniły wszystkie oczekiwania, były przytulne, mocno zielone i zgodne z aktualnymi trendami w projektowaniu przestrzeni miejskiej.

Skwer marzeń przy ulicy Długiej

Konsultacje dotyczą dwóch projektów, czyli „Miejsc dla Ciebie” w ramach V edycji lubelskiego Zielonego Budżetu.
„Skwer Marzeń” powstanie przy ul. Długiej 33a i stanie się punktem integracji oraz spotkań mieszkańców najstarszej i najmłodszej części dzielnicy Kośminek. Dodajmy, że już na obecnym etapie jest to miejsce, w którym odbywają się warsztaty dla dzieci i organizowane są też inne wydarzenia adresowane do lokalnej społeczności.

Gaj nad skarpą przy ulicy Cyprysowej

Natomiast „Gaj nad skarpą”, który powstanie na skarpie przy ul. Cyprysowej, to według wnioskodawców miejsce o ogromnym potencjale. „Gaj” stwarzać ma warunki dogodne do odpoczynku, a to dzięki wyposażeniu tego zakątka w wygodne meble miejskie sprzyjające spotkaniom w otoczeniu odpowiednio dobranych i zaaranżowanych nasadzeń zieleni.

Efekty w już w listopadzie

Podczas konsultacji projektanci zaprezentują wstępne koncepcje opracowane m.in. na podstawie wniosków mieszkańców. Projekty zawierać będą charakterystykę podstawowych funkcji i elementów wyposażenia, takich jak mała architektura, urządzenia zabawowe, nawierzchnie, alejki, rabaty, roślinność niską i drzewa. A po uwzględnieniu uwag mieszkańców, na drugim etapie konsultacji społecznych planowanych na październik/listopad, odbędzie się publiczne wyłożenie wypracowanej wspólnie wersji końcowej projektów koncepcyjnych nowych „Miejsc dla Ciebie” w Lublinie.

Czytaj więcej

Skomentuj