1 / 2

Wiosna w pełni – na ulicach Łodzi pojawiły się patrole rowerowe Straży Miejskiej w Łodzi. Funkcjonariusze na jednośladach będą jeździli głównie po terenach zielonych: łódzkich parkach i lasach, znajdujących się w obrębie granic administracyjnych miasta. Nie zabraknie ich też na łódzkich ulicach.

– Strażnicy-rowerzyści będą patrolowali tereny zielone oraz miejsca, w które nie chcemy wjeżdżać radiowozami. Zwłaszcza, jeśli jest tam zagęszczenie ludzi. A to przy takiej aurze i przy poluzowaniu obostrzeń coraz częściej obserwujemy – mówi Patryk Polit, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Łodzi.

Oczywiście może zdarzyć się, że samochód Straży Miejskiej wjedzie do parku, ale będzie on tam tylko z powodu konieczności skorzystania z niego przy interwencji. Postaramy się jednak zredukować liczbę radiowozów w parkach, zastępując je patrolami rowerowymi. Te mają dodatkową zaletę, gdyż potrafią przemierzyć większy dystans niż np. patrole piesze, a przy okazji są ekologiczne, a chcemy by nasze miasto było właśnie z tym było kojarzone – dodaje Patryk Polit.

Obecnie Straż Miejska w Łodzi dysponuje 34 rowerami. Korzystają z nich przebadani i przeszkoleni do pełnienia takiej służby funkcjonariusze. Posiadają oni takie same uprawnienia, jak strażnicy z formacji pieszych czy zmotoryzowanych.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj