Wkrótce – bo już na początku września – ruszy warta niemal 250 mln zł rewitalizacja ul. Św. Marcin w Poznaniu, jednej z głównych arterii w centrum miasta. W ramach przebudowy powstanie m.in. nowa linia tramwajowa, zmieni się nawierzchnia i pojawi się więcej zieleni.

– Ulica Święty Marcin to historycznie główna i reprezentacyjna arteria centrum Poznania. Przez lata poprzednie władze miasta nie reagowały w sposób faktyczny na proces wymierania tej ulicy. Teraz czas na jej reanimację – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

– Celem przebudowy jest wygospodarowanie dodatkowych przestrzeni dla pieszych w obrębie ulicy Św. Marcin, a także zwiększenie jej atrakcyjności – dodaje Mariusz Wiśniewski.

Prace, które rozpoczną się 3 września to pierwszy etap “Projektu Centrum”, w ramach którego do 2022 r. powstanie również tramwaj na ulicy Ratajczaka. Poznań zainwestuje niemal ćwierć miliarda złotych w rewitalizację śródmieścia.

1 / 5

Remont obejmie odcinek od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka. Po jego zakończeniu zmieni się nawierzchnia, pojawi mała architektura, a także planowane jest nasadzenie nowej zieleni. Przed skrzyżowaniem z ul. Ratajczaka powstanie przystanek wiedeński, który ułatwi komunikację w momencie uruchomienia trasy tramwajowej wzdłuż Ratajczaka.

– Nad przebudową ul. Św. Marcin pracowano od 2015 r. Była ona konsultowana z mieszkańcami i architektami – wyjaśnia prezydent Wiśniewski.

Inwestycję na ul. Św. Marcin zrealizuje firma Budimex. Zakończenie prac planowane jest do połowy 2019 r., jednak tramwaje mają wrócić na ul. Św. Marcin wcześniej, bo pod koniec 2018 r.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj