Szczecin otrzyma niemal 175 mln zł ze środków unijnych na przebudowę 13 km linii tramwajowych. To kolejna w ostatnich miesiąca dotacja na podobny cel dla stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Umowa na dofinansowanie została już podpisana. Między innymi za środki pochodzące z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostanie przebudowane osiem torowisk w całym mieście. Ich łączna długość to prawie 13 km. Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 334,4 mln zł.

W grudniu miasto otrzymało 86 mln zł na budowę nowych tras. – Pod koniec grudnia podpisywaliśmy tutaj umową na nowe trasy tramwajowe i pogłębienie toru wodnego Świnoujście – Szczecin. Razem z dzisiejszą to w sumie około 1,5 mld zł dla Szczecina i województwa. Będziemy dalej inwestować w rozwój regionu i odbudowywać jego gospodarczą siłę – powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik.

W 2017 – także przy unijnym wsparciu w wysokości 73 mln zł – w Szczecinie zainwestowano w rozbudowę skrzyżowania ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową z odcinkiem drogi w kierunku autostrady A6.

Jak dotąd do województwa zachodniopomorskiego dzięki POIiŚ trafiło m 5,6 mld zł dofinansowania na 89 inwestycji, których wartość obliczono na 9,4 mld zł. Najwięcej, bo 7 mld zł, kosztowały te transportowe (4,3 mld zł dofinansowania unijnego), wśród których była m.in. budowa drogi ekspresowej S6 ze Szczecin – Koszalin. Miasto otrzymało także 100 mln zł na budowę nowego Mostu Kłodnego czy zakupu samochodów elektrycznych.

Czytaj więcej

Skomentuj