1 / 4

Piąty etap przebudowy parku im. Stanisława Nadratowskiego znajdującego się przy ulicy Malczewskiego w Szczecinie wkracza w decydującą fazę. Do końca listopada mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych atrakcji.

Rewitalizacja parku realizowana jest w porozumieniu z radą osiedla. W piątym etapie przygotowywane są place zabaw – dla dzieci młodszych i starszych. Będą zawierały m.in. zjeżdżalnie, ślizg rurowy, most, kładkę i tunel linowy. Będą także huśtawki, wśród nich trzy sprężynowe, oraz zabawka w kształcie samochodu. Znajdą się na bezpiecznej nawierzchni. Tuż obok ustawiana jest mała architektura oraz kosze na śmieci. Ułożone są już kolejne brukowe alejki.

Po drugiej stronie parku wyremontowane zostały istniejące schody. Zrobione jest także odwodnienie przylegającej drogi. Trwa przygotowywanie miejsc parkingowych. Na koniec zostaną przeprowadzone prace zieleniarskie, polegające na pielęgnacji znajdujących się tam roślin. Całość tego etapu prac kosztuje 584 tys. zł.

We wcześniejszych etapach, oprócz nowych alejek, wyremontowanych kolejnych schodów czy przygotowania wejścia do parku od strony pobliskich budynków TBS, zamontowane zostało oświetlenie. Ustawiona została także siłownia pod chmurką. Pojawiły się stoły do gry w szachy czy tenisa stołowego. W całym parku ustawiono ławki i kosze na śmieci. W jego centrum znalazła się nietypowa, klinkierowa gigantyczna ławka z drewnianymi siedziskam, okalająca scenę, czyli zrobione na wyniesieniu specjalne miejsce z podłożem mineralnym.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj