Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Szefowa MKiŚ, Paulina Hennig-Kloska: przygotujemy strategię dojścia Polski do neutralności klimatycznej

Szefowa MKiŚ, Paulina Hennig-Kloska: przygotujemy strategię dojścia Polski do neutralności klimatycznej
MŁ/PAP
13.12.2023, o godz. 13:41
czas czytania: około 2 minut
0

Przygotowanie strategii dojścia Polski do neutralności klimatycznej z określeniem ram czasowych i źródłami finansowania będzie jednym z zadań, jakie zapowiedziała w środę nowa minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Paulina Hennig-Kloska została w środę powołana przez Prezydenta RP na stanowisko minister klimatu i środowiska. Nowa szefowa MKiŚ podczas briefingu w siedzibie resortu przekazała dziennikarzom informacje na temat działań jakie zamierza podjąć w bliskiej i dalszej perspektywie.

Będzie przegląd programu reform realizowanych przez NFOŚiGW?

Hennig-Kloska poinformowała, że jednym z pierwszych zadań będzie analiza “różnych decyzji, które zostały podjęte po 15 października (dniu wyborów – PAP), pod presją już też niekiedy zapewne zmiany władzy”. Dodała, że weryfikowane będą również rozpisane konkursy. “Pilnie na pewno musimy zrobić przegląd programu reform realizowanych przez NFOŚiGW, który w naszej ocenie, patrząc z zewnątrz działa przeciętnie efektywnie” – powiedziała.

Strategiczne dokumenty

Nowa minister dodała, że w “dalszej perspektywie” przygotowane mają zostać trzy strategiczne dokumenty. Pierwszy to aktualizacja Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. (PEP2040); drugi to strategia dla ciepłownictwa; trzeci z kolei ma dotyczyć dojścia Polski do celu neutralności klimatycznej z określeniem ram czasowych i źródłami finansowania.

Hennig-Kloska poinformowała także, że wiceministrami klimatu i środowiska mieliby zostać: Anita Sowińska, Miłosz Motyka, Mikołaj Dorożała i Urszula Zielińska. Anita Sowińska będzie odpowiadała za gospodarkę obiegu zamkniętego (włącznie z gospodarką odpadami) oraz instrumenty środowiskowe.

Przypomnijmy, że zarówno Anita Sowińska jak i Mikołaj Dorożała byli aktywnymi uczestnikami inicjatywy “Przeglądu Komunalnego” oraz izb branży komunalnej i związków samorządowych:  #wybieramśrodowisko

 

Anita Sowińska: Jeśli lewica wygra, sporo zmieni się w ochronie środowiska #wybieramsrodowisko

Polacy już są gotowi do zmian pro-eko. Rząd jeszcze nie #wybieramsrodowisko

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024