Szkolenie pt. „Urządzenia w oczyszczalniach ścieków” w ramach cyklu TECHNOLOGIE WOD-KAN II

Szkolenie pt. „Urządzenia w oczyszczalniach ścieków” w ramach cyklu TECHNOLOGIE WOD-KAN II
R.G.
09.02.2024, o godz. 10:43
czas czytania: około 3 minut
0

W środę, 28 lutego 2024 r., odbędzie się trzecie spotkanie pt.: „Urządzenia w oczyszczalniach ścieków – nowe rozwiązania”, w ramach cyklu warsztatów i szkoleń dla eksploatatorów oczyszczalni ścieków pod wspólną nazwą TECHNOLOGIE WOD-KAN II edycja, organizowanego przez firmę Abrys we współpracy z wysokiej klasy specjalistami z Politechnik: Warszawskiej, Częstochowskiej i Białostockiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Spotkanie poprowadzi prof. Dariusz Boruszko z Politechniki Białostockiej. W ramach zajęć prelegent zapozna uczestników spotkania z zagadnieniami z zakresu: analizy procesów technologicznych stosowanych w oczyszczaniu ścieków w aspekcie rosnących wymagań środowiskowych, analizy współczesnych rozwiązań technicznych w układach i systemach oczyszczania ścieków, a także technicznych i technologicznych aspektów wybranych zaawansowanych metod oczyszczania ścieków, takich jak: mechanizm i kinetyka biologicznego oczyszczania, złoża fluidalne, metody kombinowane, oczyszczanie dwu- i wielostopniowe, charakterystyka osadu czynnego granulowanego, biologicznego i chemicznego usuwania związków biogennych, charakterystyka i zastosowanie metod membranowych, systemów filtracyjnych, hermetyzacji i dezodoryzacji oraz dezynfekcji ścieków.

Prelegent omówi też podział na systemy i rodzaje reaktorów stosowanych w oczyszczaniu ścieków oraz zajmie się zagadnieniami z zakresu zintegrowanego usuwania CNP, charakterystyką oczyszczalni wielostopniowych czy metodami wymiarowania.

Kolejne tematy, które podejmie prof. Dariusz Boruszko, dotyczyć będą praktycznych podstaw wymiarowania urządzeń, dodatkowych zabiegów ulepszających skład ścieków, podstaw symulacji komputerowej optymalizacji procesów, modelu biokinetycznego oraz komputerowego wspomagania projektowania.

Szczegóły i zapisy: technologie.abrys.pl.

Spełniając oczekiwania brabranżowców wod-kan

Cykl wykładów i warsztatów TECHNOLOGIE WOD-KAN II został tak pomyślany, by uczestnicy otrzymali skondensowaną wiedzę dotyczącą wyzwań, z którymi muszą obecnie się zmierzyć operatorzy i technolodzy branży wod-kan, osoby pracujące w laboratoriach, a także pracownicy urzędów.

Często bowiem zarządzanie oczyszczalniami, szczególnie w przypadku tych najmniejszych, spoczywa w rękach administracji publicznej. Program ułożono tak, aby podejść systemowo do pracy oczyszczalni z uwzględnieniem istotnych merytorycznie elementów, takich jak: zanieczyszczenia, analityka, technologie, oddziaływanie środowiskowe, prawo, aspekty społeczne, a także rola cyfryzacji.

Zajęcia prowadzone są przez ekspertów – profesorów z Politechnik: Białostockiej, Częstochowskiej i Warszawskiej, z ośrodków o ugruntowanej renomie w branży.

Zapisz się już teraz: technologie.abrys.pl.

Tematyka kolejnych zajęć 

Dodajmy, że w kolejnych miesiącach w ramach cyklu odbędą się następujące zajęcia:

  • „Samowystarczalność energetyczna oczyszczalni ścieków – co to jest i jak ją osiągnąć (ciepło ze ścieków, biogaz)” – prof. Anna Grosser, Politechnika Częstochowska;
  • „Odzysk substancji ze ścieków i osadów – technologie” – prof. Monika Żubrowska-Sudoł, Politechnika Warszawska;
  • „Przetwarzanie i zagospodarowanie osadów ściekowych – w kontekście GOZ, ekonomicznym i społecznym” – prof. Małgorzata Kacprzak, wykład podsumowujący.

Zrealizowano już natomiast wykłady i zajęcia pt.: „Nowe zanieczyszczenia w oczyszczalniach ścieków – definicje, rodzaje związków, przemiany w trakcie procesów oczyszczania ścieków i przetwarzania osadów ściekowych”, które w listopadzie 2023 r. poprowadziła prof. Agata Rosińska z Politechniki Częstochowskiej, i „III Stopień oczyszczania ścieków”, które w styczniu 2024 r. poprowadziła prof. Ewa Neczaj z Politechniki Częstochowskiej.

Zapisy i udział

Zapisy na planowane 28 lutego 2024 r. (10.00–14.00, online), spotkanie pt.: „Urządzenia w oczyszczalniach ścieków – nowe rozwiązania”, które poprowadzi prof. Dariusz Boruszko z Politechniki Białostockiej, oraz na pozostałe wyżej wspomniane warsztaty i wykłady odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: technologie.abrys.pl.

Zapraszamy.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024