Ekspert: bez inwestycji w energetykę, za pięć lat „luka mocowa”
Polska energetyka stoi przed największym od dekad wyzwaniem modernizacyjnym. Jak ostrzega prof. Artur Wyrwa z AGH, bez pilnych inwestycji w nowe moce wytwórcze i rozwój systemu elektroenergetycznego już po 2030 r. realne mogą stać się niedobory mocy. Transformacja konieczna niezależnie od dyskusji politycznych.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=2881468092606231502)













