500 mln zł na wysokosprawną kogenerację. Ruszył nabór NFOŚiGW
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił drugi nabór wniosków na inwestycje w źródła wysokosprawnej kogeneracji. Do rozdysponowania jest 500 mln zł z programu FEnIKS 2021–2027 oraz środków NFOŚiGW. Wsparcie może objąć m.in. biogazownie, instalacje oparte na biomasie i biometanie oraz magazyny energii.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8145219012606232214)

















