Hennig-Kloska: z systemu ETS nie da się jednostronnie wyjść, ale można i trzeba go zmienić
Z systemu ETS nie da się jednostronnie wyjść, ale można i trzeba go zmienić – stwierdziła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Reforma systemu ETS ma na celu stworzenie mechanizmu, który daje impuls do odejścia od importowanych paliw w sposób akceptowalny dla gospodarki i gospodarstw domowych. Polska postuluje m.in. rezygnację z obowiązkowego wdrażania ETS2 do 2030 roku oraz zwiększenie puli bezpłatnych uprawnień dla przemysłu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=4744382072606231320)











