Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: Górny Śląsk

Łącznie artykułów: 20.

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe rozpoczęły sezon wakacyjny

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe rozpoczęły sezon wakacyjny

23.06.2026
0

Tegoroczny sezon wakacyjny rozpoczęło Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (SGKW) - operator zabytkowej kolei wąskotorowej, która łączy Bytom z Miasteczkiem Śląskim. SGKW zaprasza też w najbliższy piątek na pierwszą tegoroczną Nocną Szychtę: wieczorno-nocny przejazd z atrakcjami.

Koniec pieniędzy na budżet obywatelski w woj. śląskim. Pójdą na granty i konkursy

Koniec pieniędzy na budżet obywatelski w woj. śląskim. Pójdą na granty i konkursy

– Samorząd woj. śląskiego zrezygnował z budżetu obywatelskiego m.in. ze względu na niewystarczające zainteresowanie mieszkańców. Przeznaczane na ten cel pieniądze mają zostać rozdysponowane w ramach konkursów, grantów i partnerstw – wskazał marszałek Wojciech Saługa. Podczas październikowej sesji Sejmik Województwa Śląskiego uchylił obowiązującą dotychczas uchwałę, która określała wymagania dotyczące budżetu obywatelskiego.

SRK chce przekazać i sprzedać 600 ha pokopalnianych gruntów

SRK chce przekazać i sprzedać 600 ha pokopalnianych gruntów

14.01.2025
0

Spółka Restrukturyzacji Kopalń chce w tym roku przekazać samorządom 150 ha pokopalnianych gruntów do ponownego zagospodarowania i sprzedać komercyjnie kolejne 450 ha, aby zmniejszyć budżetowe dotacje do jej utrzymania - poinformował we wtorek prezes SRK Jarosław Wieszołek.

Dzięki sterowaniu ruchem śląskie tramwaje mają radykalnie przyspieszyć

Dzięki sterowaniu ruchem śląskie tramwaje mają radykalnie przyspieszyć

22.06.2023
0

Wolno jadące tramwaje, ich długotrwałe przestoje na skrzyżowaniach są jedną z najważniejszych przyczyn, dla których pasażerowie rezygnują z transportu publicznego na rzecz samochodów. Władze Metropolii Górnośląsko – Zagłębiowskiej (GZM) zamierzają zatem tempo przemieszczania śląskich tramwajów radykalnie „podkręcić”.

Poprawa standardów komunikacji na Śląsku

Poprawa standardów komunikacji na Śląsku

09.05.2023
0

Zarząd Transportu Metropolitalnego (dalej ZTM), obsługującego Górny Śląsk i Zagłębie w rozstrzygnął kolejny przetarg i podpisał nowe umowy przewozowy. Tym razem na kwotę 270 mln zł. – Każdy kolejny przetarg przynosi poprawę jakości obsługi pasażerów – przekonuje ZTM.

css.php
Copyright © 2026