"Święto Drzewa – ogrody dla przyrody" w Jaworznie
W Jaworznie, przy Szkole Podstawowej nr 11 powstanie nowy ogród przyjazny dla przyrody i edukacji, który rozpoczyna 3-letni projekt Klubu Gaja "Święto Drzewa – ogrody dla przyrody 2024-26", współfinasowany ze środków Fundacji Drzewo i Jutro. Dziś edukatorzy Klubu Gaja razem ze społecznością szkolną założą ogród deszczowy, rabatę przyjazną dla zapylaczy, warzywnik z podwyższonymi grządkami, posadzi owocowe drzewa i krzewy, zbuduje budki lęgowe dla ptaków i wiewiórek oraz domki dla owadów zapylających.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14285043642606251307)





