Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: szkoły

Łącznie artykułów: 24.

Eko-mistrzowie z Człuchowa. Uczniowie SP1 w Człuchowie z nagrodą w konkursie „PolKa: Gra o zwrot”

Eko-mistrzowie z Człuchowa. Uczniowie SP1 w Człuchowie z nagrodą w konkursie „PolKa: Gra o zwrot”

11.06.2026
0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie udowodnili, że dbanie o środowisko to nie tylko teoria, ale realne działanie, które przynosi wymierne korzyści. Szkoła została laureatem ogólnopolskiego konkursu „PolKa: Gra o zwrot”, zorganizowanego przy okazji festiwalu EkoFeston. W nagrodę placówka otrzymała 5 000 zł na realizację inicjatywy wybranej przez samych uczniów.

Gorzów nie chce marnować ciepła

Gorzów nie chce marnować ciepła

07.05.2026
0

Gorzów Wielkopolski rozpoczął jeden z największych projektów termomodernizacji w Polsce. Przejdzie ją 15 budynków użyteczności publicznej – szkół, przedszkoli, żłobków, obiektów administracyjnych oraz placówek opiekuńczych. Będzie ona realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) z wykorzystaniem środków unijnych. Ważnym elementem projektu jest system zarządzania energią.

2300 uczniów odkrywało Lublin poza szkolną ławką

2300 uczniów odkrywało Lublin poza szkolną ławką

18.12.2025
0

Spacery z przewodnikami, lekcje muzealne i historia opowiadana w terenie – VI edycja programu „Odkryj Lublin – zainspiruj się historią naszego Miasta” ponownie przyciągnęła tysiące uczniów. W jesienno-zimowej odsłonie projektu wzięło udział niemal 2300 dzieci i młodzieży z lubelskich szkół.

Lublin inwestuje w orliki

Lublin inwestuje w orliki

22.10.2025
0

Lublin rozwija sieć boisk typu orlik, łącząc budowę nowych kompleksów z modernizacją istniejących obiektów. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej mieszkańcy zyskają przestrzenie sprzyjające codziennej aktywności fizycznej.

Nowa farma fotowoltaiczna na Mokrym Dworze we Wrocławiu

Nowa farma fotowoltaiczna na Mokrym Dworze we Wrocławiu

25.09.2025
0

Na finiszu jest już budowa nowej farmy fotowoltaicznej we Wrocławiu, zlokalizowanej na Mokrym Dworze. Jej uruchomienie planowane jest na przełom października i listopada 2025 roku. Farma będzie zasilać należący do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu (MPWiK) Zakład Produkcji Wody „Mokry Dwór”.

Nysa otrzymała blisko 170 mln zł wsparcia po powodzi

Nysa otrzymała blisko 170 mln zł wsparcia po powodzi

15.05.2025
0

Blisko 170 mln zł – tyle wynosi dotychczasowa suma środków, które trafiły do gminy Nysa na odbudowę i poprawę infrastruktury po powodzi, która dotknęła ten region we wrześniu 2024 r. Informację tę przekazał we wtorek minister Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu ds. usuwania skutków powodzi.

Gmina Lewin Brzeski otrzymała 7 mln na odbudowę oczyszczalni ścieków

Gmina Lewin Brzeski otrzymała 7 mln na odbudowę oczyszczalni ścieków

12.02.2025
0

Gmina Lewin Brzeski, jedna z najbardziej poszkodowanych miejscowości podczas wrześniowej powodzi w 2024 roku, otrzymała kolejne wsparcie finansowe od rządu. Minister Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu ds. odbudowy po powodzi, poinformował we wtorek o przyznaniu gminie 7 milionów złotych na odbudowę oczyszczalni ścieków. Dotychczas łączna suma wsparcia rządowego dla tej opolskiej gminy wyniosła aż 90 milionów złotych.

Alarmujące wyniki badań jakości powietrza w szkołach

Alarmujące wyniki badań jakości powietrza w szkołach

13.11.2024
0

Fatalna jakość powietrza, którym oddychają dzieci w szkołach, stała się na tyle poważnym problemem, że konferencję na ten temat zorganizowano w Senacie RP. Występujące w klasach, potwierdzone badaniami, nadmierne stężenie CO2 i radonu nie tylko utrudnia koncentrację, lecz również jest zagrożeniem dla zdrowia dzieci. To negatywne zjawisko nie ma związku z sezonem grzewczym.

css.php
Copyright © 2026