Kolejne poidełka w krakowskich szkołach
Do piątku krakowskie szkoły mogą zgłaszać się do udziału w drugiej edycji programu „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole!". W ubiegłorocznej edycji zamontowano już 50 urządzeń.
Łącznie artykułów: 36.
Do piątku krakowskie szkoły mogą zgłaszać się do udziału w drugiej edycji programu „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole!". W ubiegłorocznej edycji zamontowano już 50 urządzeń.
Nowe europejskie regulacje mają poprawić jakość wody pitnej i zwiększyć dostęp do niej w miejscach publicznych. W czwartek Komisja Europejska zaproponowała zmienione przepisy w tej kwestii.
W tym roku w Londynie powstanie sieć poidełek i punktów napełniania butelek kranówką. To element programu burmistrza miasta na rzecz redukcji liczby odpadów. Chodzi o wyeliminowanie z powszechnego użytku plastikowych butelek z wodą.
W Stanach Zjednoczonych coraz popularniejsze staje się picie nieuzdatnionej wody. "Surowa woda" jest reklamowana jako zdrowsza niż woda z kranu. Tymczasem - jak przestrzegają specjaliści - może być ona nawet zagrożeniem dla życia.
Pierwsze polskie lotnisko udostępniło wodę pitną z poidełek w hali odlotów. Chodzi o tzw. strefę zastrzeżoną, po przejściu kontroli, gdzie nie wolno wnieść własnej wody.
Przybywa w Polsce lokali, gdzie można poprosić o wodę z kranu. Jest zdrowa i darmowa, jej picie ogranicza powstawanie odpadów.
Upały dają się we znaki w Polsce. Długie przebywanie na słońcu grozi odwodnieniem. By temu zapobiec, firmy wodociągowe częstują przechodniów kranówką.
"Dlaczego Ci nie wystarczam? Widziałam Cię z nią na siłowni. Codziennie chodzisz z inną" - to nie wyrzuty czynione przez zazdrosną kobietę, ale... kampania na rzecz picia wody z kranu.
W najbliższą niedzielę, 15 maja, odbędzie się II PZU Gdańsk Maraton. Pierwszy raz w historii gdańskich biegów ulicznych, sportowcy będą się nawadniać wodą… z kranu, dostarczoną przez Saur Neptun Gdańsk.
Podczas tegorocznego maratonu w Poznaniu biegacze będą pić na trasie wodę dostarczoną przez miejskie wodociągi. O tym, że woda z kranu jest zdrowa, przekonywali przedstawiciele Aquanetu podczas środowej konferencji prasowej zorganizowanej dla dziennikarzy, sportowców i osób zainteresowanych ekologią.
Do polskich restauracji i kawiarń powoli dociera zachodni trend serwowania wody z kranu. Choć na razie moda ta przenika do wąskiego kręgu miejskich lokali, można spodziewać się, że niedługo stanie się powszechnym standardem. A stawką tu są nie tylko korzyści wizerunkowe – zyskuje na tym przede wszystkim środowisko.