Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: zielona góra

Łącznie artykułów: 44.

NFOŚiGW podpisał kolejne 7 umów w ramach programu

NFOŚiGW podpisał kolejne 7 umów w ramach programu "Woda do spożycia". Łączna wartość dofinansowania to166,5 mln zł

01.09.2025
0

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach programu Woda do spożycia podpisał kolejne siedem umów na dofinansowanie inwestycji spółek wodno-kanalizacyjnych. Zrównoważona gospodarka wodna w Działdowie, Zielonej Górze, Lubaniu, Zgorzelcu, Jeleniej Górze, Świnoujściu i Nowej Soli będzie współfinasowana z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS).

Zielonogórskie Wodociągi z dofinansowaniem na rozwój infrastruktury

Zielonogórskie Wodociągi z dofinansowaniem na rozwój infrastruktury

17.06.2025
0

Spółka Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja otrzymała znaczące wsparcie finansowe na realizację nowoczesnego projektu infrastrukturalnego. Jak poinformował prezydent Zielonej Góry Marcin Pabierowski, całkowita wartość projektu wynosi 86,5 miliona złotych netto. Projekt dotyczy modernizacji oraz rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i energetycznej w mieście.

Korupcja menadżerska i nadużycia inspektorów ochrony środowiska. CBA zatrzymało pięć osób

Korupcja menadżerska i nadużycia inspektorów ochrony środowiska. CBA zatrzymało pięć osób

26.05.2025
0

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięć osób w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym korupcji menadżerskiej oraz nadużyć funkcjonariuszy publicznych. Wśród zatrzymanych znaleźli się obecny i były inspektor Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze oraz przedsiębiorcy zajmujący się dokumentacją środowiskową.

Kąpielisko z podgrzewaną wodą w Zielonej Górze Ochli na finiszu

Kąpielisko z podgrzewaną wodą w Zielonej Górze Ochli na finiszu

22.01.2024
0

Do finału zmierza Budowa nowego kąpieliska w Zielonej Górze Ochli. Modernizacja obejmuje 17 hektarów powierzchni otoczonej ścieżkami rowerowymi. Nowe kąpielisko będzie miało powierzchnię 2 tys. mkw. W zakres inwestycji wchodzi m.in. utworzenie piaszczystej i trawiastej plaży, budowa zjeżdżalni dla dzieci i dorosłych, boiska sportowego oraz strefy chillout. Zestaw atrakcji wybrali mieszkańcy podczas konsultacji przeprowadzonych przez urząd miasta.

Zielona Góra porządkuje infrastrukturę wod-kan

Zielona Góra porządkuje infrastrukturę wod-kan

14.11.2023
0

Właśnie ukończono budowę zbiornika retencyjnego przy ul. Foluszowej w Zielonej Górze. W miejscu starej, poniemieckiej oczyszczalni ścieków, nazywanej przez mieszkańców dowcipnie: „UFO”, powstał zbiornik retencyjno-rozsączający. Jednak to to nie jedyna tamtejsza inwestycja wod-kan, bo w różnych rejonach miasta, Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o., na obecnym etapie, kończą inwestycje związane z uporządkowaniem gospodarki wodami opadowymi.

Lepiej nie spożywać produktów z ogrodów i korzystać ze studni

Lepiej nie spożywać produktów z ogrodów i korzystać ze studni

02.08.2023
0

Z zasady ostrożności – do czasu wyjaśnienia sytuacji i otrzymania wyników badań – nie zaleca się spożywania produktów z ogrodów i korzystania ze studni z terenów przyległych do terenu objętego pożarem w Przylepie – poinformował w poniedziałek Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp.

Po pożarze w Przylepie WIOŚ wyznaczył kolejne punkty poboru

Po pożarze w Przylepie WIOŚ wyznaczył kolejne punkty poboru

02.08.2023
0

W związku z pożarem hali odpadów niebezpiecznych w Przylepie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ) w Zielonej Górze nadal prowadzi pomiary wód powierzchniowych, podziemnych, ścieków, gleby oraz powietrza – poinformowała rzeczniczka prasowa WIOŚ w Zielonej Górze dr Joanna Michalik-Pietraszak.

Kolejne spotkanie miejskiego i wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Zielonej Górze. Jakie wnioski?

Kolejne spotkanie miejskiego i wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Zielonej Górze. Jakie wnioski?

24.07.2023
0

Dzisiaj w Zielonej Górze odbyły się kolejne spotkania miejskiego i wojewódzkiego sztabu kryzysowego w związku z pożarem hali z toksycznymi odpadami, która znajdowała się na terenie byłych zakładów mięsnych w Przylepie - poinformował UM w Zielonej Górze. – Cały czas monitorujemy sytuację, tak aby być pewnym bezpieczeństwa zielonogórzan – podkreśla prezydent Janusz Kubicki.

PSP: zakończyły się działania gaśnicze w Przylepie

PSP: zakończyły się działania gaśnicze w Przylepie

23.07.2023
0

Możemy już oficjalnie poinformować, że o godz. 20.22 zakończyły się działania gaśnicze w Przylepie, gdzie paliła się hala, w której składowane były substancje chemiczne - poinformował PAP rzecznik prasowy lubuskiej PSP st. kpt. Arkadiusz Kaniak. Dodał, że na miejscu przez całą noc pozostanie ok. 18 strażaków.

css.php
Copyright © 2026