1 / 4

Od 12 do 15 września 2018 r. trwać będą w Norymberdze jedne z największych w Europie „zielonych” targów. 23 edycja GaLaBau – Międzynarodowych Wiodących Targów Zieleni Urbanistycznej i Wolnych Przestrzeni, zgromadzić ma 1,4 tys. wystawców oraz 65 tys. zwiedzających.

Targi GaLaBau organizowane są co dwa lata w Messezentrum Nürnberg – centrum targów w Norymberdze. W tym roku po raz pierwszy odbędą się w aż 14 halach. Międzynarodowi wystawcy przez cztery dni przedstawiać będą swoją ofertę w zakresie planowania, urządzania i pielęgnacji ogrodów, parków i miejskich terenów zieleni.

– Targi GaLaBau nadal rosną. Ze względu na znaczny popyt, szczególnie w segmencie maszyn do pielęgnacji, w 2018 r. otwieramy dodatkową halę. Większe będą też ekspozycje związane z placami zabaw oraz kształtowaniem urbanistycznym. Cieszy wzrost zainteresowania ze strony międzynarodowych wystawców. Przedsiębiorstwa z Holandii zapewniły sobie już 50% więcej powierzchni wystawowej niż w 2016 r., a wystawcy z Danii czy Czech – 70% więcej – powiedział Stefan Dittrich, kierownik targów GaLaBau.

Nowością będzie forum komunikacji “Motoristen im Gespräch” (“Rozmowy motoryzacyjne”), które odbędzie się 11 września. To seria specjalistycznych warsztatów z udziałem przedstawicieli przemysłu i operatorów maszyn. Z kolei miejscem spotkań decydentów z zielonej branży będzie “Garten[T]Räume – Ogrody, Przestrzenie, Marzenia”. Pokazane będą tu trendy panujące w urządzaniu ogrodów i kształtowaniu krajobrazu. Na około 1,6 tys. mkw. zaprezentowane zostaną także techniki gospodarowania wodą deszczową, zazielenienia fasad czy budowy dachów retencyjnych.

Więcej powierzchni zyska ekspozycja związana z placami zabaw, co wynika ze wzrostu międzynarodowego popytu w tym segmencie. Łącznie oczekuje się 150 wystawców. Odbędzie się wówczas szkolenie “Wolna przestrzeń w przyszłości – plac zabaw od szkolnego podwórka po park” pokazujące, jak kształtować przestrzenie podwórzy szkolnych, przedszkoli i świetlic dziecięcych, parków oraz publicznych terenów zieleni.

Wydzielony zostanie także teren przeznaczony do odpoczynku i podziwiania najnowszych trendów w sektorze ogrodów prywatnych. Barwny program wydarzenia uzupełni forum prelekcji “GaLaBau Landscape Talks” z udziałem niemal 200 przedsiębiorców, sesje specjalistyczne, prezentacje architektów krajobrazu, pokazy arborystyczne oraz liczne konkursy.

– Mamy coraz więcej wystawców oraz gości z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. To trend panujący od kilku lat, wskazujący, że polski rynek zmienia się, że jest coraz więcej zewnętrznych dostawców na rynek niemiecki, a Europa na wschód od nas nie jest już tylko odbiorcą naszych towarów, lecz staje się poważnym dostawcą i graczem na rynku – powiedział Thomas Grenot, menadżer targów.

Czytaj więcej

Skomentuj