1 / 13

250 tys. m.kw. powierzchni, 18753 odwiedzających, 203 wystawców, ponad 200 uczestników na I Forum “Miasto z natury” – tak można podsumować Międzynarodowe Targi Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa Warsaw Home Green Days – imprezę dedykowaną branży architektury krajobrazu i profesjonalnemu ogrodnictwu.

W ramach wiosennej edycji Warsaw Home, w podwarszawskim Nadarzynie, odbyły się trzy wydarzenia targowe obejmujące sektory: architektury krajobrazu i ogrodu, dekoracji dla wnętrz oraz elektroniki dla nowoczesnego domu.

Targi ogrodnicze

Targi Warsaw Home Green Days to pierwsze w tym sezonie targi ogrodnicze, które udało się zorganizować w czasie pandemii. Przez trzy dni (17-19 marca) stanowiły dobrą okazję do spotkania się z czołowymi firmami z szerokiej gamy branż, ale także podniesienia swoich kwalifikacji, dzięki licznym prelekcjom i zapoznania się z innowacjami na rynku.

Forum “Miasto z natury”

„Zrozumieć bioróżnorodność miasta” – pod takim hasłem odbyło się I Forum Miasto z Natury, organizowane przez miesięcznik „Zieleń Miejska”. Skupiło 10 prelegentów i ponad 200 uczestników.

Bioróżnorodność jest podstawową cechą przyrody, która określa rozmaitość występujących ekosystemów, gatunków żywych organizmów i ich genów. Można więc stwierdzić, że im bardziej zróżnicowane środowisko przyrodnicze, tym jest stabilniejsze, lepiej funkcjonuje i w następstwie jest odporne na zachodzące zmiany. – Niestety obecnie obserwuje się dramatyczny spadek bioróżnorodności, również na terenie miast. – zaznacza Judyta Więcławska, redaktor prowadząca miesięcznik „Zieleń Miejska”, organizator Forum. – Stąd potrzeba rozmów, a w konsekwencji podejmowania konkretnych działań zmierzających ku zwiększaniu bioróżnorodności. Okazją ku wymianie doświadczeń w tym zakresie było właśnie nasze spotkanie – dodaje.

Podczas Forum poruszono następujące tematy: zwiększanie bioróżnorodności, edukacja ekologiczna, trzecia i czwarta przyroda potencjałem miasta w przeciwdziałaniu zmianom klimatu, zarządzanie zespołem pałacowo-ogrodowym, funkcjonowanie ogrodów botanicznych, zagrożenia związane z gatunkami inwazyjnymi, retencja wód opadowych, ochrona zagrożonych gatunków związanych z siedliskami wodnymi, łąki kwietne.

Najbliższym spotkaniem specjalistów z branży zieleni jest nadchodzące szkolenie online: “Dachy zielone – aspekty prawne inwestycji”, które odbędzie się już 4 kwietnia br. Nad wysokim poziomem merytorycznym spotkania czuwa Sara Til Dąbrowska, adwokat, członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu. Szczegóły i zapisy: zielonedachy.abrys.pl

Czytaj więcej

Skomentuj