Reklama

ad1A Powermeetings 27.02-02.03.2024

Targi Warsaw Home Green Days za nami [GALERIA]

Targi Warsaw Home Green Days za nami [GALERIA]
Judyta Więcławska
21.03.2022, o godz. 11:00
czas czytania: około 2 minut
0

250 tys. m.kw. powierzchni, 18753 odwiedzających, 203 wystawców, ponad 200 uczestników na I Forum "Miasto z natury" - tak można podsumować Międzynarodowe Targi Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa Warsaw Home Green Days - imprezę dedykowaną branży architektury krajobrazu i profesjonalnemu ogrodnictwu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

W ramach wiosennej edycji Warsaw Home, w podwarszawskim Nadarzynie, odbyły się trzy wydarzenia targowe obejmujące sektory: architektury krajobrazu i ogrodu, dekoracji dla wnętrz oraz elektroniki dla nowoczesnego domu.

Targi ogrodnicze

Targi Warsaw Home Green Days to pierwsze w tym sezonie targi ogrodnicze, które udało się zorganizować w czasie pandemii. Przez trzy dni (17-19 marca) stanowiły dobrą okazję do spotkania się z czołowymi firmami z szerokiej gamy branż, ale także podniesienia swoich kwalifikacji, dzięki licznym prelekcjom i zapoznania się z innowacjami na rynku.

Forum “Miasto z natury”

„Zrozumieć bioróżnorodność miasta” – pod takim hasłem odbyło się I Forum Miasto z Natury, organizowane przez miesięcznik „Zieleń Miejska”. Skupiło 10 prelegentów i ponad 200 uczestników.

Bioróżnorodność jest podstawową cechą przyrody, która określa rozmaitość występujących ekosystemów, gatunków żywych organizmów i ich genów. Można więc stwierdzić, że im bardziej zróżnicowane środowisko przyrodnicze, tym jest stabilniejsze, lepiej funkcjonuje i w następstwie jest odporne na zachodzące zmiany. – Niestety obecnie obserwuje się dramatyczny spadek bioróżnorodności, również na terenie miast. – zaznacza Judyta Więcławska, redaktor prowadząca miesięcznik „Zieleń Miejska”, organizator Forum. – Stąd potrzeba rozmów, a w konsekwencji podejmowania konkretnych działań zmierzających ku zwiększaniu bioróżnorodności. Okazją ku wymianie doświadczeń w tym zakresie było właśnie nasze spotkanie – dodaje.

Podczas Forum poruszono następujące tematy: zwiększanie bioróżnorodności, edukacja ekologiczna, trzecia i czwarta przyroda potencjałem miasta w przeciwdziałaniu zmianom klimatu, zarządzanie zespołem pałacowo-ogrodowym, funkcjonowanie ogrodów botanicznych, zagrożenia związane z gatunkami inwazyjnymi, retencja wód opadowych, ochrona zagrożonych gatunków związanych z siedliskami wodnymi, łąki kwietne.

Najbliższym spotkaniem specjalistów z branży zieleni jest nadchodzące szkolenie online: “Dachy zielone – aspekty prawne inwestycji”, które odbędzie się już 4 kwietnia br. Nad wysokim poziomem merytorycznym spotkania czuwa Sara Til Dąbrowska, adwokat, członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu. Szczegóły i zapisy: zielonedachy.abrys.pl

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024