Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Uszczelniono szczecińskie Niebuszewo

Uszczelniono szczecińskie Niebuszewo
R.G.
04.09.2023, o godz. 14:10
czas czytania: około 2 minut
0

W ostatnich dniach zakończono prace modernizacyjne w szczecińskiej dzielnicy Niebuszewo. Wymieniono tam blisko 2,6 km wodociągu i zamontowano połączenia rurowe o średnicach z przedziału pomiędzy 40mm a 600mm. Roboty odbywały się też w obszarze zlokalizowanym pomiędzy Niebuszewem i Placem Rodła.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Pomiędzy Niebuszewem i Placem Rodła wyremontowano ponad 1,8 kilometrowy odcinek sieci wodociągowej z przynależną infrastrukturą.

5 proc. spadek strat

– Wszystkie powyższe prace umożliwią lepszą i bardziej wydajną eksploatację miejscowych odcinków sieci, co zaowocuje zmniejszeniem, a nawet eliminacją awarii – wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Szczecin. – Sens inwestycji w infrastrukturę podziemną odzwierciedlają także statystyki związane ze stratami wody w samej sieci, bo w ostatnich latach notujemy spadek strat na poziomie 5%.

Remonty torów i ulic

Jak zauważa Hanna Pieczyńska, ostatnie dni przyniosły także ulgę użytkownikom dróg poruszającym się w okolicach Niebuszewa. Inwestycje realizowane w tej okolicy to element większego zadania.

– Zakończenie szeregu dużych inwestycji torowo-drogowych w Szczecinie cieszy głównie kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej – zauważa rzecznik ZWiK Szczecin. – Pamiętajmy jednak, że zadania te są złożone i składają się z działań dotyczących szeregu różnych branż, także wodociągowej. Torowa rewolucja, a o niej tu mowa, to także rewolucja rurowa – podkreśla Hanna Pieczyńska.

Wymieniono 100-letnie rury

Jak dodaje rzeczniczka szczecińskiego ZWIK, stare, blisko 100 letnie rury, w powojennej zabudowie, niejednokrotnie generowały spore problemy.

Natomiast obecnie, po infrastrukturalnych kolizjach nie ma już śladu. Także mieszkańcy okolic Niebuszewa zauważają pozytywne zmiany, co przejawia się np. poprzez wzrost szczelności sieci, a co za tym idzie, także wzrost ciśnienia wody w kranach.

Jako ciekawostkę dodajmy, że łączna długość sieci wodociągowej, wraz z przyłączami, w Szczecinie wynosi blisko 1360 km.

 

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024