Białystok będzie miał pierwszy w mieście wodny plac zabaw dla dzieci. Powstanie w przyszłym roku w Parku Konstytucji 3 maja.

Obecnie w Parku Konstytucji 3 Maja w Białymstoku znajduje się tradycyjny plac dziecięcy, wyposażony w drewniane urządzenia do zabawy i rekreacji. Teraz podjęto decyzję o jego rozbudowie.

Istniejąca infrastruktura zostanie powiększona o nowe elementy – urządzenia wodno-edukacyjne. Dzięki temu miejsce zyska na atrakcyjności, sam ogródek zaś stanie się pierwszym wodnym placem zabaw w Białymstoku. Miasto zapewnia, że dzieci będą mogły z niego korzystać przez blisko pięć ciepłych miesięcy w roku. Dzięki temu pobudzą swoją wyobraźnię, zwiększą wrażliwość i kreatywność.

Obecnie miasto szuka wykonawcy, który go zaprojektuje. Wodny plac zabaw ma być podzielony na różne strefy, dostosowane do wieku dziecka – dla dzieci najmłodszych, starszych oraz rodzinna. Po przedstawieniu koncepcji miasto wybierze urządzenia, które finalnie zostaną zamontowane.

Docelowo na placu pojawi się również bezobsługowa parkowa toaleta oraz tablica z regulaminem obiektu. Całość powinna być gotowa do końca 2018 roku.

– Nieopodal białostockiego ZOO powstanie nowa przestrzeń do rekreacji i zabawy. Zostanie ona także wyposażona w monitoring, elementy tzw. małej architektury, stojaki rowerowe ­– mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Mamy nadzieję, że taki wodny plac zabaw będzie cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj