Jest pozwolenie na budowę Letniego Parku Wodnego przy ul. Stromej w Legnicy. Opracowano także pełną dokumentację budowlano-wykonawczą nowoczesnego obiektu o nazwie Aquafun.

Planowany obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie legnickiego parku miejskiego. Na terenie zbudowanego w latach 20. XX w. Kąpieliska Południowego zachowane zostaną i poddane renowacji wszystkie istniejące zabytkowe budowle modernistyczne. Nowe dobudówki nawiążą do tego stylu. Cała infrastruktura wodna i wypoczynkowa spełniać będzie najnowsze standardy technologiczne.

Letni Park Wodny Aquafun powstanie na terenie ok. 24 tys. m kw. Powierzchnia lustra wody basenów – pływackiego, rekreacyjnego, brodzika dla dzieci i brodzików przejściowych to ok. 1650 m kw. Tereny zieleni rozciągać się będą na przestrzeni 12,5 tys. m kw.

Aquafun Legnica wyposażony zostanie m.in. w wielki wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, składający się z czterech zjeżdżalni: pontonowej, „Cebuli” (50 m), Kamikaze i trzytorowej multislide (jedynej takiej w regionie). Łączna długość zjeżdżali to ponad 200 m.

Kąpielisko zaoferuje także wyspę zabaw dla dzieci, wodne i powietrzne masaże, rury wodne i rwącą rzekę, boisko, grill, siłownię pod chmurką, zaplecze socjalne i gastronomiczne, brodziki oraz strefę relaksu dla maluchów i dorosłych.

Planowany park wodny już dziś jest dobrze skomunikowany z pobliskim parkiem miejskim dzięki podziemnemu przejściu dla pieszych. Łatwy i bezpieczny dojazd zapewnia zbiorcza droga południowa z wielkim parkingiem przy ul. Bielańskiej.

Czytaj więcej

Skomentuj