Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: basen

Łącznie artykułów: 18.

Nowa inwestycja w Katowicach. Basen na terenie dawnej kopalni

Nowa inwestycja w Katowicach. Basen na terenie dawnej kopalni

10.09.2025
0

Na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Boże Dary w Katowicach powstanie nowoczesny basen miejski oraz stacja uzdatniania wód dołowych. Jak poinformował prezydent Katowic, Marcin Krupa, projekt ten ma na celu nie tylko wzbogacenie infrastruktury sportowej, ale także zagospodarowanie pokopalnianych zasobów wodnych.

Woda z warszawskich basenów do czyszczenia stołecznych ulic

Woda z warszawskich basenów do czyszczenia stołecznych ulic

04.09.2024
0

Trwa ekologiczna akcja warszawskiego Zarządu Oczyszczania Miasta w miejskich basenach. Woda z pływalni używana jest do sprzątania stołecznych ulic. W corocznej akcji biorą udział nie tylko kryte baseny. We wrześniu bieżącego roku woda będzie też pobierana otwartych ośrodków sportu na terenie Warszawy.

Rusza przetarg na budowę supernowoczesnego aquaparku w Stalowej Woli

Rusza przetarg na budowę supernowoczesnego aquaparku w Stalowej Woli

11.07.2024
0

Do 12 września 2024 roku Stalowa Wola (woj. podkarpackie), oczekuje na zgłoszenia od wykonawców zainteresowanych budową nowoczesnego i innowacyjnego Aquaparku. Ogłoszenie o zamówieniu pn. „Rozbudowa i przebudowa pływalni krytej oraz pływalni odkrytej wraz z zagospodarowaniem terenu obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli”, zostało wysłane do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej dnia 9 lipca 2024 roku.

Kąpielisko Fala w parku Śląskim ma zostać otwarte w maju 2025 r.

Kąpielisko Fala w parku Śląskim ma zostać otwarte w maju 2025 r.

05.07.2024
0

Kąpielisko Fala w Chorzowie ma zostać otwarte w maju 2025 r. Zaawansowanie robót budowlanych oceniono na 85-90%. Historia kąpieliska sięga roku 1966, kiedy to kompleks został otwarty do użytku. Swoją nazwę wziął od głównej atrakcji, czyli jedynego w Polsce zewnętrznego basenu z generatorem sztucznych fal.

Ciężkowice czekają na wodną koncesję. Stawką rozwój gminy

Ciężkowice czekają na wodną koncesję. Stawką rozwój gminy

23.04.2024
0

Gmina Ciężkowice (woj. małopolskie, powiat tarnowski), przygotowuje się do wykorzystania wód o potwierdzonych własnościach leczniczych. Dwa lata temu wykonano tam odwiert do miejscowego złoża. W ubiegłym roku samorząd wystąpił z wnioskiem o uzyskanie koncesji na eksploatację wód podziemnych. Procedura akceptacyjna trwa, a nowa burmistrz zapowiada ostateczną realizację tego projektu.

Geotermia w gminie Jasienica nieopodal Bielska-Białej

Geotermia w gminie Jasienica nieopodal Bielska-Białej

11.04.2024
0

Z pozytywnym efektem zakończono próbny odwiert do złóż geotermalnych w miejscowości Grodziec w gminie Jasienica nieopodal Belska-Białej. Temperatura wody w tamtejszym złożu geotermalnym wynosi około 60 stopni Celsjusza, co stwarza potencjalne możliwości wykorzystania jej dla celów rekreacyjno-wypoczynkowych. Rozważa się utworzenie tam kompleksu turystycznego, rekreacyjnego i rehabilitacyjnego z basenami.

Powstanie Kompleks Zdrojowo Rekreacyjny

Powstanie Kompleks Zdrojowo Rekreacyjny "Krzeszowice"

22.12.2023
0

Burmistrz Krzeszowic (woj. małopolskie, pow. krakowski), powołał nowy zespół zadaniowy do spraw Kompleksu Zdrojowo-Rekreacyjnego „Krzeszowice”. W jego składzie, obok pracowników samorządowych krzeszowickiego magistratu, ma też znaleźć się prezes gminnej spółki Wodociągi i Kanalizacja.

Warszawa oczyszcza ulice i torowiska zużytą wodą z basenów

Warszawa oczyszcza ulice i torowiska zużytą wodą z basenów

21.09.2023
0

Samorząd miasta stołecznego Warszawy systematycznie wykorzystuje wodę z miejskich basenów do porządków na ulicach i torowiskach. W bieżącym roku Zarząd Oczyszczania Miasta zagospodarował w ten sposób 2,5 mln litrów wody. A od początku stosowania tej metody, użyto już łącznie 9 mln litrów.

Woda z basenów do podlewania roślin w Zduńskiej Woli

Woda z basenów do podlewania roślin w Zduńskiej Woli

30.06.2023
0

Nie jest już żadną tajemnicą to, że deficyt wody zalicza się do najważniejszych problemów, z którymi zmagać się będziemy w coraz większym stopniu. W tym kontekście liczą się bardzo konkretne działania, których dobrym przykładem jest decyzja władz samorządowych Zduńskiej Woli (woj. łódzkie), które postanowiły wykorzystać wodę spuszczoną z miejscowych basenów do podlewania roślin. Do czego władze zachęcają mieszkańców.

7 mln basenów olimpijskich w jeden weekend

7 mln basenów olimpijskich w jeden weekend

23.07.2022
0

Kilka dni nietypowo wysokich temperatur w północnej Grenlandii wywołało gwałtowne topnienie pokrywy lodowej wyspy. Woda uwolniona w ten sposób tylko w jeden weekend wystarczyłaby do zapełnienia ponad 7 mln basenów olimpijskich.

Spółka wodociągowa wybuduje kryty basen

Spółka wodociągowa wybuduje kryty basen

04.03.2021
1

Bielska spółka wodociągowa Aqua przygotowuje się do budowy w mieście Parku Edukacji Ekologicznej, którego częścią będzie kryta pływalnia – poinformował bielski samorząd, który posiada 51 proc. akcji firmy.

css.php
Copyright © 2026