Strefa Rekreacji w parku na Zdrowiu w Łodzi powiększy się niebawem o czterometrowej wysokości górę ze zjeżdżalniami dla dzieci. To kolejny etap rewitalizacji tego miejsca.

Nowoczesna Strefa Rekreacji, Wypoczynku i Animacji w Łodzi zastąpiła dawny lunapark. Od dłuższego czasu miejsce to jest przez magistrat na nowo zagospodarowywane i przystosowywane do potrzeb mieszkańców.

Kolejny etap modernizacji polegać będzie na usypaniu w centralnej części strefy czterometrowej wysokości wzniesienia, na szczycie którego stanie okazały zestaw zabawowy z trzema wieżami i zjeżdżalniami. Wzniesienie będzie również punktem widokowym. Będą na nie prowadziły schody oraz ścieżka dla osób niepełnosprawnych. W sąsiedztwie obiektu zostanie zamontowane oświetlenie i monitoring.

Park na Zdrowiu, jako największy obiekt zieleni miejskiej w Łodzi jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów. Dzięki projektom, które wygrały głosowania w budżetach obywatelskich udało się do tej pory m.in. wybudować plac zabaw z kompleksem wspinaczkowo-zabawowym, rodeoboardem, aeroskatem, huśtawką wieloosobową, skysurfem, podwójnym zjazdem linowym, a także strefę street workout i dwa pumptracki rowerowe. Wykonano także asfaltowe i żwirkowo-glinkowe ciągi pieszo-rowerowe oraz zainstalowano małą architekturę: ławki, kosze, leżanki, stojaki na rowery, a także monitoring i oświetlenie. Całkowity koszt wykonanych dotychczas prac to ok. 3,2 mln zł.

Czytaj więcej

Skomentuj