1 / 7

Na terenie Nowoczesnej Strefy Rekreacji, Wypoczynku i Animacji w łódzkim parku Na Zdrowiu dobiegają końca prace przy budowie nowej atrakcji – wzgórza trzech wież. Do jego budowy użyto 350 ciężarówek ziemi. Obiekt ma być udostępniony mieszkańcom w połowie listopada.

W centralnym punkcie rekreacyjnej strefy usypano wzniesienie o wysokości 4 m, a na jego szczycie zamontowano zestaw zabawowy z trzema wieżami wyposażonymi w zjeżdżalnie. Do usypania wzgórza zużyto 7 tys. ton ziemi, czyli około 350 ciężarówek. Najwyższa wieża ma 7 m wysokości, pośrednia 6,2 m, a najniższa 5,20 m, natomiast ich długości to 5,7 m, 8,5 m i 9 m. Zjeżdżalnie rurowe zamontowano na wysokości odpowiednio 3, 3,6 i 4,2 m nad poziomem terenu. Są także dwie mniejsze, przeznaczone dla dzieci młodszych – na wysokości 2,4 m i 1,4 m.

Zestaw zabawowy przeznaczony jest dla wszystkich dzieci powyżej trzeciego roku życia, ale także dla nastolatków. Został tak skonstruowany, by na poszczególne poziomy zjeżdżania można było dostać się pokonując przeszkody wymagające różnego stopnia sprawności – schody, drabinki, siatki oraz ściankę wspinaczkową. Wzniesienie będzie również stanowiło świetny punkt widokowy. Na wzgórze będą prowadziły schody i ścieżka dla niepełnosprawnych. Dodatkowo w sąsiedztwie obiektu zostanie zamontowane oświetlenie i monitoring.

Nadchodzące szkolenia on-line:

Do tej pory na terenie parku Na Zdrowiu, dzięki zwycięskim projektom z łódzkiego budżetu obywatelskiego powstał plac zabaw z kompleksem wspinaczkowo-zabawowym, rodeoboardem, aeroskatem, huśtawką wieloosobową, skysurfem i podwójnym zjazdem linowym. Pojawiła się także strefa street workout i dwa pumptracki rowerowe. Wykonano asfaltowe i żwirkowo-glinkowe ciągi piesze i małą architekturę: ławki, kosze, leżanki, stojaki na rowery. Całkowity koszt wykonanych prac to niemal 3,2 mln zł.

W tym roku po raz kolejny został złożony wniosek dotyczący rozbudowy Strefy. Tym razem będzie obejmował zagospodarowanie najbliższego otoczenia wzgórza ze zjeżdżalniami, stworzenia boiska do buli oraz atrakcji na najmłodszych dzieci. Kolejne wnioski dotyczą powstania siłowni plenerowej, nowoczesnej toalety oraz altany.

Czytaj więcej

Skomentuj