Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

W Malborku powstały zielone przystanki i łąki kwietne

W Malborku powstały zielone przystanki i łąki kwietne
jwo
11.08.2021, o godz. 8:42
czas czytania: około 2 minut
0

W tym roku Malbork zazielenił się i ubarwił kwietnymi łąkami. W mieście pojawiły się też nowe nasadzenia. To inicjatywy związane z budżetem obywatelskim w mieście.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Z inicjatywy mieszkańców Malborka w ramach budżetu obywatelskiego 2021 powstały trzy pierwsze zielone przystanki.

Przystanki autobusowe na ul. Kotarbińskiego, na skrzyżowaniu ulic Kotarbińskiego i de Gaulle’a oraz przy dworcu PKP w Malborku już zostały ozdobione roślinami, które w przyszłości stworzą naturalne zielone ściany.

Na przystanku na ul. Kotarbińskiego posadzono do gruntu: jeżówki, trzcinniki, funkie, graby (zielona ściana), irgi i jałowce; na skrzyżowaniu ul. Kotarbińskiego z ul. de Gaulle’a posadzono do gruntu: funkie, trzcinniki, ostróżki i rdesty oraz ustawiono dwie donice, w których posadzone zostały: jałowce, berberysy, astry jesienne, macierzanki i hortensja bukietowa.

Trzeci przystanek zlokalizowany przy dworcu PKP został urządzony w następujący sposób: do wiaty przystankowej zostały zaprojektowane i zamontowane dwie podpory pod pnącza, natomiast wzdłuż ściany zostały ustawione trzy donice, w których posadzono: kiwi pstrolistne, bluszcz pospolity, clematis ‘Rubens’, hortensje bukietowe, jałowce, berberysy, astry jesienne oraz rudbekie.

Poza tym w 10 lokalizacjach Malborka pojawiły się kolorowe łąki kwietne, które cieszą nasze oczy barwami kwitnących roślin. Łąki stanowią nie tylko piękne i pachnące naturalne dywany, są również doskonałym miejscem do życia dla ok. 300 gatunków pożytecznych zwierząt – małych ssaków, gadów, płazów, owadów, oraz zapylaczy, w tym pszczół, które zbierając pyłek pełnią pożyteczną rolę w ekosystemie. Dają także możliwość rozwoju kwietnych chwastów polnych, które w dobie intensywnego użytkowania pól znikają z rolniczego krajobrazu.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024