W marcu spadek produkcji prądu z węgla i wiatru, a wzrost z gazu

W marcu spadek produkcji prądu z węgla i wiatru, a wzrost z gazu
PAP
15.04.2020, o godz. 7:35
czas czytania: około 1 minuty
0

W marcu tego roku 71 proc. wyprodukowanego w kraju prądu pochodziła z węgla. Wytwarzanie z węgla było jednak niższe niż w lutym br., podobnie jak i produkcja z wiatru. Wzrosła za to produkcja elektrowni gazowych i wzrósł import prądu - wynika z miesięcznych danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Zgodnie z danymi operatora przesyłowego za marzec, 50,21 proc. wyprodukowanej w kraju energii elektrycznej pochodziło węgla kamiennego, a 20,71 proc. – z brunatnego. 10,4 proc. krajowej produkcji dostarczyły elektrownie wiatrowe, 9,22 proc. – gazowe, 7,04 proc. – elektrownie przemysłowe, 2,06 proc. – wodne, a 0,36 proc. – OZE inne niż wiatr i woda.

W stosunku do lutego 2020 r. o niecały procent wzrosła produkcja z węgla kamiennego, z węgla brunatnego spadła o ponad 20 proc., a z gazu była większa o niemal 20 proc. Ponad 21 proc. wyniósł spadek produkcji energii z wiatru w ujęciu miesięcznym, ale produkcja innych OZE wzrosła o prawie jedną czwartą.

Również o niemal jedną czwartą wzrósł import prądu. Krajowe zużycie energii było o niemal 4 proc. niższe niż w lutym.W stosunku do marca 2019 r., produkcja z węgla kamiennego spadła o 6,37 proc., brunatnego – o prawie 17 proc., z gazu wzrosła o ponad 26 proc., a z wiatru była większa o niemal 11 proc. Krajowe zużycie energii było niższe o 2 proc.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024