Stacja ładowania samochodów elektrycznych dużej mocy została oddana do użytku w środę 10 kwietnia. Ładowanie samochodu elektrycznego na stacji należącej do Energetyki Cieplnej Opolszczyzny (ECO) trwa pół godziny.

Miejsce na stację w centrum miasta zostało udostępnione dzięki dobrej współpracy z Urzędem Miasta Opola.

– Stacja będzie miała trzy standardy ładowania i będzie umożliwiać ładowanie energią elektryczną o dużej mocy – mówi dr inż. Wojciech Radziewicz z ECO.

Gospodarka odpadami. Koronawirus to tylko jeden z naszych problemów

Właściciele aut elektrycznych mogą bezpłatnie korzystać ze stacji w trwającym od 10 kwietnia do 31 sierpnia okresie promocyjnym. Aby skorzystać ze stacji ładowania należy pobrać specjalną kartę promocyjną. Może ją otrzymać użytkownik samochodu z napędem elektrycznym po okazaniu dowodu rejestracyjnego. Karty będę wydawane w Miejskiej Informacji Turystycznej na opolskim Rynku oraz w siedzibie ECO w Opolu.

Dzięki przyjętym regulacjom prawnym w ostatnim okresie elektromobilność w Polsce rozwija się coraz szybciej. Zgodnie z założeniami przyjętymi przez rząd w 2025 r. w naszym kraju ma jeździć ponad milion samochodów elektrycznych, a wydatki na rozwój elektromobilności mają przekroczyć 10 mld zł. Do 2020 r. ma powstać 6 tys. punktów ładowania energią elektryczną o normalnej mocy i 400 punktów ładowania energią elektryczną o dużej mocy. Będą one rozmieszczone w 32 aglomeracjach, na obszarach gęsto zaludnionych oraz wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Stacji jestt wiecej i wiecej z roku na rok. Mam siagnieta aplikacje greenway’a wiec widze z miesiaca na miesiac jak cyferki sie zmieniaja. Czekam wlasnie na stacje greenway’a u nas w Opolu, bo poki co specjalnie musze podjeżdzą na podladowanie do Rogowa Opolskiego. Na szczescie to tylko 30 km wiec łąduje tam na stacji przy okazji powrotu z pracy

Skomentuj