Przy ulicy Biskupińskiej na poznańskim Strzeszynie oficjalnie ruszyła budowa 120 nowych mieszkań komunalnych. Przeznaczone one będą głównie dla mniej zamożnych poznaniaków.

Władze miasta deklarują, że starają się pomagać mniej zamożnym poznaniakom, których nie stać na zakup własnego mieszkania czy na wynajem po cenach rynkowych.

– Poznań ma takich mieszkań zdecydowanie mniej niż inne duże aglomeracje. Jest to wynik wieloletnich zaniedbań, z którymi teraz się mierzymy. Nie da się tego problemu rozwiązać inaczej jak poprzez budowę nowych mieszkań – mówi zastępca prezydenta miasta, Tomasz Lewandowski.

Przy ulicy Biskupińskiej powstanie 8 trzykondygnacyjnych budynków z drogami dojazdowymi, parkingiem i placem zabaw. Na nowym osiedlu najwięcej będzie lokali 2-pokojowych, powstaną 72 takie mieszkania.

Snake pojawił się na jednym z poznańskich bloków. Dołączy do osiedla w stylu Tetris

Projekt przewiduje także budowę 32 kawalerek oraz szesnastu mieszkań 3-pokojowych. Największy lokal będzie miał ponad 66 m², a najmniejszy – 33 m². Część mieszkań przystosowana zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przetarg na budowę osiedla komunalnego wygrała poznańska spółka Agrobex. Koszt inwestycji to ponad 16 mln zł.

– Budowa tego osiedla to kolejna duża inwestycja miejska w zakresie polityki komunalnej. Cały czas trwają prace przy ul. abp. W. Dymka i ul. Zawady. Obie budowy realizowane są zgodnie z harmonogramem. W przyszłym roku będą gotowe do zamieszkania. Z kolei jeszcze w październiku nowi lokatorzy powinni wprowadzać się do mieszkań przy ul. Bolka. Planujemy także kolejne działania w tym obszarze – dodaje Lewandowski.

Jeszcze w tym roku powinna się też rozpocząć budowa przy ul. Nadolnik. Powstanie tam budynek z 71 mieszkaniami i 1 lokalem użytkowym. Realizacja projektu jest na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę od Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania. Ukończenie tej inwestycji oznacza zamknięcie budowy osiedla Nadolnik, którego pierwsze budynki oddane zostały do użytku w 2005 roku.

Czytaj więcej

Skomentuj