1 / 4

Przy ul. Zawady w Poznaniu rozpoczęła się budowa dwóch nowych bloków z mieszkaniami komunalnymi. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Symboliczną pierwszą łopatę na placu budowy wbił zastępca prezydenta Poznania Tomasz Lewandowski i Arkadiusz Stasica, prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu.

– Nie chcemy budować wielkich osiedli komunalnych na kilkaset mieszkań. Chcemy by ten zasób był rozproszony – zaznaczył Stasica. – Budynki, które realizujemy, są skierowane do osób najuboższych, grupy społeczeństwa, która ma najniższe dochody. Dokładnie za 12 – 13 miesięcy będziemy mogli wręczać klucze pierwszym mieszkańcom – zapowiedział prezes ZKZL.

Eko lokator Toruń

W dwóch budynkach przy ul. Zawady powstanie 46 mieszkań. Wszystkie mają układ dwupokojowy – z aneksem kuchennym lub oddzielną kuchnią. Lokale mają powierzchnię 38 lub 50 metrów kwadratowych. Mieszkania będą przygotowane “pod klucz” – z panelami na podłogach, płytkami w kuchni i w pełni wyposażoną łazienką.

Koszt budowy mieszkań przy ul. Zawady to 6,1 mln zł. Na realizację inwestycji poznański ZKZL dostanie dotację z rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego na ok. 2,85 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj