1 / 5

Na osiedlu Czecha w Poznaniu został stworzony ogród społeczny, w którym mieszkańcy będą mogli uprawiać owoce, warzywa i zioła, a także hodować kwiaty.

Projekt ogrodu jest wynikiem konkursu „Inspiracje w przestrzeni” organizowanego już po raz szósty przez miesięcznik „Zieleń Miejska”. Zadaniem uczestników w tym roku było stworzenie koncepcji ogrodu społecznego na terenie przy osiedlu Czecha w Poznaniu.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że zależało im na tym, aby zwycięski projekt nie pozostał jedynie koncepcją i mógł zostać wcielony w życie.

– Ogrody społeczne zyskują dopiero na popularności, a jest to wyjątkowa inicjatywa, która spełnia wiele funkcji ekologicznych, rekreacyjnych oraz społecznych (…) Po pierwszych tygodniach pracy przy ogrodzie z mieszkańcami osiedla Czecha, już widać, z jaką pasją i zaangażowaniem podchodzą oni do tego tematu – podkreśla Marta Siatka z firmy Abrys, która jest organizatorem przedsięwzięcia.

Autorem projektu ogrodu jest Wanda Sobieraj. – Chcemy, by to mieszkańcy mieli wpływ na jego ostateczny kształt, w tym dobór roślin i finalne zagospodarowanie terenu – podkreśla projektantka i zapowiada, że wkrótce na terenie zostaną zasadzone kolejne rośliny.

Więcej: zielonalekcja.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj