1 / 3

Rozpoczął się montaż wieży dla jaskółek, jednej z głównych atrakcji nowego parku, który powstaje u zbiegu ulic Szafera, Zawadzkiego i Marlicza w Szczecinie. Elementy obiektu są już na miejscu i jeszcze w tym tygodniu wieża powinna zostać zamontowana.

Szczeciński plac na osiedlu Zawadzkiego, po wielu latach oczekiwania, ma się niebawem zmienić w park z dużą ilością drzew i wieloma atrakcjami.

– Wieża dla jaskółek to wybór szczecinian, którzy zdecydowali, że chcieliby powstania tego rodzaju obiektu w swoim otoczeniu – wyjaśnia Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. – Projekt realizowany jest w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Plac zabaw i droga rowerowa

Wcześniej, w miejscu tym zainstalowano chodniki, pojawiła się tam także asfaltowa droga rowerowa, wytyczono też miejsca pod plac zabaw.

311 drzew i kwietna łąka

Natomiast już w kwietniu br., w nowym parku, wykonane zostaną nasadzenia 311 drzew i ponad 1800 krzewów.

W nowym parku ustawione zostaną także domy dla owadów i motyli. Powstanie tam również łąka kwietna.

Nowy wybieg dla psów

Kolejnym parkowym obiektem będzie ogrodzony wybieg dla psów z kładkami do ćwiczeń i  urządzeniami do slalomu itp. Przewidziano też kosze z podajnikami na worki na odchody, piesuary, a także ławki. Następne elementy infrastruktury to przyłącze energetyczne i oświetlenie nowego miejsca.

Prawie 4 miliony złotych

Powyższą inwestycję, na zlecenie miasta, realizuje firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Koszt ogólny tego przedsięwzięcia oszacowano na 3 894 000,00 zł. Prace mają dobiec końca w wrześniu bieżącego roku.

 

 

Czytaj więcej

Skomentuj