1 / 9

Pierwszą w mieście strefę gier asfaltowych stworzono na remontowanym skwerze im. Telesfora Badetko przy al. Wojska Polskiego.

Dobiega końca pierwszy etap przebudowy skweru im. Telesfora Badetko w Szczecinie. Do parku prowadzi obecnie kilka wejść dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Są wytyczone nowe alejki pieszo-rowerowe, pokryte asfaltem, nawierzchnią mineralną oraz kostką brukową. Zamontowano 20 ławek oraz 15 koszy na śmieci.

Ustawione zostały place zabaw z bujakiem, zjeżdżalnią i piaskownicą z gigantyczną zabawką do wspinania się po linach. Pojawiła się również pierwsza w Szczecinie strefa gier asfaltowych dla dzieci. Na nawierzchni namalowane są oznaczenia do gry w klasy czy w twistera. Dla osób starszych przeznaczona jest siłownia pod chmurką. Cały obiekt został oświetlony – lampy znalazły się m.in. przy stołach do tenisa oraz do gry w szachy.

W drugim etapie, do końca października, na terenie skweru zasiany będzie trawnik. Pojawi się 10 drzew, 833 krzewy liściaste i 242 iglaste. Całość prac kosztuje ok. 1,3 mln zł.

Czytaj więcej

Skomentuj