Zielonogórski magistrat podpisał kolejną umowę na rozbudowę infrastruktury pieszo-rowerowej. Powstanie 6,2 km nowych ścieżek. Koszt inwestycji to ponad 7,1 mln zł. Całość ma być gotowa w sierpniu tego roku.

Obecnie w Zielonej Górze jest ok. 69 km ścieżek rowerowych. Po zakończeniu zaplanowanych inwestycji ich długość wzrośnie do 104 km. Cały projekt ma zostać zakończony do końca września 2018 r. i kosztować będzie ponad 30 mln zł.

– To czwarta umowa dotycząca modernizacji i rozbudowy sieci dróg rowerowych w mieście. Trzy wcześniejsze magistrat podpisał z wykonawcami w drugiej połowie zeszłego roku. Terminy zakończenia tych inwestycji zostały ustalone na sierpień i wrzesień tego roku – poinformowała Monika Zapotoczna z Urzędu Miasta w Zielonej Górze.

Inwestycja polegać będzie na budowie trzech odcinków ścieżek o łącznej długości 6,2 km w rejonie Ochli i Chynowa. W ciągu tras rowerowych o bitumicznej nawierzchni powstaną miejsca odpoczynku ze stojakami na rowery, będą przebudowane zjazdy i przepusty. Jeden z odcinków będzie wyposażony w oświetlenie.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. prokuratura sie powinna tym zajac, gdyz jest to najdrozsza sciezka rowerowa na swiecie. Ponad 1 milion zlotych za kilometr sciezki rowerowej to jest zwykly szwindel !!! W USA (Chicago) koszt sciezki rowerowej w miescie to jakies $130 000/km w Niemczech w miescie koszt budowy sciezki w miescie to maksymalnie 100 000 euro, w Poznaniu zas kilometr sciezki kosztuje maksymalnie 300 000 PLN, a wzielonej gorze ponad milion zlotych !!!

Skomentuj