Park im. Stanisława Nadratowskiego przy ulicy Malczewskiego w Szczecinie zostanie rozbudowany. Na piątym etapie inwestycji zyskają przede wszystkim dzieci.

Znajdujący się w centrum Szczecina park im. Stanisława Nadratowskiego modernizowany jest od kilku lat.

Do tej pory powstały liczne aleje, wyremontowo schody, przebudowano wejścia, zamontowano oświetlenie. Uporządkowana została zieleń i ustawiono siłownię pod chmurką. Pojawiły się stoły do gry w szachy i tenisa stołowego.

W całym parku zamontowano nowe ławki i kosze na śmieci. W jego centrum znalazła się wykonana z klinkieru nietypowa, gigantyczna ławka z drewnianymi siedziskami. Okala ona scenę, czyli zrobione na wyniesieniu specjalne miejsce z podłożem mineralnym, przy którym znalazła się skrzynka z dostępem do prądu.

Niebawem rozpocznie się piąty etap zagospodarowania tego terenu, realizowany w porozumieniu z radą osiedla.

Tym razem remontowi poddane zostaną zniszczone schody, wykonane zostanie odwodnienia przylegającej drogi, powstaną kolejne nowe alejki wyłożone kostką brukową, a na całym jego terenie przeprowadzone będą prace zieleniarskie.

Dla dzieci przygotowany zostanie długo wyczekiwany plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Pojawi się zestaw zabawowy obejmujący m.in. zjeżdżalnię, ślizg rurowy, most, kładkę i tunel linowy. Będą także huśtawki, wśród nich trzy sprężynowe, czy zabawka w kształcie samochodu. Koszt inwestycji to ok. 600 tys. zł, a przeprowadzi ją firma Rosiek i Sobczyński.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj