1 / 4

ElectroMobility Poland (EMP) ogłosiło laureatów konkursu na wizualizację polskiego samochodu elektrycznego. Który z nich trafi na polskie ulice? Odpowiedź poznamy już w przyszłym roku.

Zwycięskie projekty, które przygotowali Łukasz Myszyński, Mateusz Tomiczek, Damian Woliński i Sebastian Nowak zaprezentowano podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Hilton. Na wydarzeniu obecny był m.in. minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Wyniki konkursu komentował także obecny na gali wiceminister energii Michał Kurtyka odpowiedzialny za projekt rozwoju elektromobilności.

– Konkurs EMP oraz przedstawione dziś zwycięskie projekty nie tylko stanowią podstawę do rozwoju projektu polskiego samochodu elektrycznego, ale także przyczyniają się do upowszechniania w Polsce mody na elektromobilność. W tym kontekście idea konkursu wpisuje się w nasze kompleksowe działania na rzecz rozwoju transportu elektrycznego – mówił wiceminister Kurtyka.

Jury konkursu zdecydowało się na przyznanie projektom samochodów elektrycznych czterech równorzędnych nagród. Teraz EMP planuje wesprzeć firmy zdolne do wyprodukowania własnego prototypu oraz te, które zabudują wybrane w pierwszym konkursie wizualizacje.

– W październiku spółka ogłosi konkurs na prototyp auta elektrycznego, skierowany do firm z branży motoryzacyjnej. Konkurs zostanie przeprowadzony we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju – wyjaśnia Piotr Zaremba, Szef Projektu ElectroMobility Poland.

Kolejnym krokiem będzie połączenie budowy prototypów z procesem ich seryjnej produkcji. Proces wyłonienia najlepszych konstrukcji potrwa do końca 2018 r. Wtedy też możemy się spodziewać pierwszych samochodów na drogach.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj