Ostrów Wlkp. wykorzystuje wodę z basenu Olimpijska do podlewania miejskiej zieleni. Zanim trafiła na trawniki, została przebadana, by upewnić się, że jest bezpieczna dla roślin – poinformowała w czwartek PAP prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Pozostawiona na zimę woda w basenie nie jest ogrzewana. Zostawia się ją po to, by – jak wyjaśniła prezydent Beata Klimek – zabezpieczała nieckę przed napierającą na nią zamarzniętą ziemią.

Teraz miasto postanowiło wykorzystać setki litrów z miejskiego basenu do podlewania zieleni. Wcześniej wodę przebadano, by upewnić się, że będzie bezpieczna dla roślin.

– Hydrolodzy ostrzegają przed suszą, opady mogą nie wystarczyć, by uzupełnić deficyt wody w glebie, stąd idea ponownego wykorzystania wody z naszego basenu do częściowego nawadniania miejskiej zieleni – powiedziała prezydent.

Przy współpracy ze strażakami z PSP w Ostrowie Wlkp. woda jest wypompowywana i trafia do beczkowozów.

Woda posłuży do utrzymywania trawników na basenie i do podlewania nowo nasadzonych drzew w ostrowskich parkach i w centrum przesiadkowym.

– Wszystkich ostrowian zachęcam do oszczędzania wody oraz jej ponownego wykorzystywania – zaapelowała prezydent Beata Klimek.

Czytaj więcej

Skomentuj