




Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myszkowie otrzymał kwotę 2,29 mln zł z EkoFunduszu na budowę słonecznej suszarni. Pozwoli to na rozwiązanie problemu zagospodarowania osadów ściekowych, powstających w procesie oczyszczania ścieków z terenu Myszkowa.
Na terenie starego miasta w Żninie, gdzie prowadzone są prace ziemne związane z rewitalizacją starówki, odkryto zabytkowy wodociąg - informuje "Express Bydgoski".
Modernizacja Kanału Ślesińskiego poprzez remont śluz i roboty pogłębieniowe dofinansowana zostanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
W ciągu najbliższych tygodni zapadnie ostateczna decyzja w sprawie przyznania miastu dotacji na realizację projektu Poprawy Gospodarki Wodno-Ściekowej Sochaczewa.
Przedsięwzięcie objęło budowę kanalizacji sanitarnej w dziewięciu dzielnicach miasta oraz w 22 miejscowościach sąsiednich gmin, a także budowę magistrali wodociągowej „Południe”, kolektora ściekowego „K” oraz ujęć wodnych i zbiorników retencyjnych na Stacji Uzdatniania Wody - Grotowice.











