Podczas wideokonferencji pomiędzy członkami European Federation of National Associations of Water & Waste Water Services (EurEau) wymieniono się informacjami dotyczącymi działań podejmowanych w związku z pandemią koronawirusa przez przedsiębiorstwa wod-kan w poszczególnych krajach.
Poznaliśmy wyniki "Ogólnopolskiego rankingu przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji 2020", który od 2012 r. publikuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Zwycięzcą tegorocznego rankingu zostały Katowickie Wodociągi.
Zakład Wodociągów i Kanalizacji Miejskiej w Pabianicach (ZWiK) ostrzegł mieszkańców przed inspekcjami dokonywanymi rzekomo przez sanepid. Fałszywi kontrolerzy mieliby dokonywać kontroli smaku i zapachu wody. To nieprawda – zapewniają w pabianickim ZWiK.
Epidemia koronawirusa wpływa negatywnie także na kondycję finansową sektora wodno-kanalizacyjnego. Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie" zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o wsparcie.
Obecna sytuacja związana z koronawirusem powinna skutkować czasowym zawieszeniem segregacji odpadów. Pozwoli to zwiększyć bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i osób odpowiedzialnych za odbiór i utylizację śmieci. Taki postulat do regionalnego związku gmin zamierza zgłosić Leszek Klonowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność w Ostródzie.











