Reklama

envicon 2023 ad1a

Gmina dopłaci do wody i ścieków

Gmina dopłaci do wody i ścieków
mp
16.04.2020, o godz. 11:50
czas czytania: około 1 minuty
0

Radni Nowej Rudy zdecydowali o dofinansowaniu do opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Podczas sesji Rady Gminy w Nowej Rudzie podjęto uchwałę o wprowadzeniu dofinansowania do opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. Przewidziana ulga ma wynosić odnośnie wody dla masowego odbiorcy 0,19 zł netto – 0,21 zł brutto za każdy 1 m sześcienny wody, natomiast dla ścieków dla masowego odbiorcy 0,12 zł netto – 0,13 zł brutto za metr sześcienny.

Stawki po gminnej dopłacie wynoszą 5,15 zł netto za metr sześcienny wody dla mieszkańca, a obecnie jest to 5,34 zł netto za metr sześcienny. Natomiast nowa opłata za ścieki wyniesie 5,59 zł netto za metr sześcienny. Teraz klienci muszą płacić 5,71 zł netto za metr sześcienny.

Podjęte decyzją radnych dopłaty do opłat ponoszonych przez mieszkańców za zarządzanie gospodarkę komunalną będą mieć moc prawną do końca bieżącego roku, co do ich kontynuacji decyzje zostaną podjęte w późniejszym okresie.

Inicjatorem uchwały o dofinansowywaniu opłat za odpady komunalne był radny gminy, Marcin Kalkowski. Wsparcie finansowe dla mieszkańców gmina ma pokryć z podatku potrącanego od obiektów wodociągowych i kanalizacyjnych należących do Zakładu Wodociągow i Kanalizacji w Nowej Rudzie.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023