W sobotę, 16 listopada zaczął pracę naprawiony układ przesyłowy ścieków do oczyszczalni „Czajka”. Wszystkie ścieki z lewobrzeżnej Warszawy znów płyną pod dnem Wisły. Operacja przełączenia kolektora awaryjnego na układ docelowy przebiegła pomyślnie.
Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty w zakresie ochrony przeciwpożarowej należy do zadań własnych gminy. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne musi dbać o stan sieci i urządzeń, które temu służą, w tym hydrantów.
W ostatnich dziesięcioleciach obserwuje się trend do centralizacji gospodarki ściekowej. Likwiduje się małe oczyszczalnie, a w ich miejsce buduje rozległe sieci kanalizacyjne. Czy jest to dobry kierunek?
Zgodnie z deklarowanym terminem, od soboty, 16 listopada, nieczystości z lewobrzeżnej części Warszawy ponownie popłyną rurociągami pod dnem Wisły. Operacja przełączenia kolektora awaryjnego na układ docelowy zostanie przeprowadzona w nocy z piątku na sobotę - poinformował prezydent Rafał Trzaskowski.
Wodociągowcy chcą zmiany przepisów dotyczących odkupu sieci wod-kan od prywatnych inwestorów. Problemy z rozliczeniem takich transakcji między deweloperami a firmami komunalnymi nierzadko muszą rozstrzygać sądy.











