Naukowcy z Federalnego Instytutu Nauki i Technologii Wodnej w Szwajcarii w najnowszych badaniach ścieków wykazali, że w kanalizacji płynie... złoto i srebro o łącznej wartości około 1,8 mln dolarów!
Rząd przyjął projekt ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Konsekwencją tego będzie powołanie regulatora cen wody. Duże zmiany nastąpiły w przepisach przejściowych, co powoduje, że nowelizacja ma wejść w życie bardzo szybko - już dzień po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.
19,6 mln złotych ma otrzymać bełchatowska miejska spółka Wod-Kan od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na inwestycje wodociągowe i kanalizacyjne. Mają być one przeznaczone na budowę zamkniętych komór fermentacyjnych w oczyszczalni ścieków, a także modernizację magistrali wodociągowej i remont głównego kolektora sanitarnego.
Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie wprowadza karty pre-paid na wodę w łazienkach budynków socjalnych. Mieszkańcy będą musieli naładować kartę, by skorzystać z prysznica.
Do końca roku w Gdańsku można składać wnioski o dotację na małą, przydomową retencję. Pojedyncze osoby mogą zyskać 4 tys. zł, a wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe – nawet 10 tys. zł.











