Projekt modernizacji ciągu biologicznego komunalnej oczyszczalni ścieków w Rzeszowie udało się zrealizować pół roku przed jego planowanym terminem zakończenia. Zakładany na koniec 2015 r. efekt ekologiczny inwestycji został osiągnięty 20 czerwca 2015 r.
Przed Urzędem Gminy Sitkówka-Nowiny w Kielcach przy ul. Białe Zagłębie stanęło kolejne miejskie poidełko. Jego instalacja to wspólne przedsięwzięcie władz Nowin i Wodociągów Kieleckich.
Ruszyła wakacyjna akcja, w ramach której na plaży miejskiej w Helu za pomocą specjalnego kontenera można wymienić puste opakowania po napojach na butelki schłodzonej wody. Wydarzenie pod hasłem „Dbaj o naturę, tak jak natura dba o Ciebie” potrwa do 23 sierpnia.
Nowe prawo wodne może znacznie podwyższyć koszty działalności polskiego przemysłu, rolnictwa i energetyki wodnej. Branża ostrzega, że jego uchwalenie w proponowanym kształcie mogłoby doprowadzić do likwidacji aż 400 obiektów hydroenergetycznych.
Oczyszczalnie ścieków od przyszłego roku nie będą już składować osadów ściekowych. Wszystko z powodu wejścia w życie dyrektywy unijnej i rozporządzenia ministra gospodarki. Nowe przepisy, które zaczną obowiązywać 1 stycznia 2016, są szansą dla firm zajmujących się zagospodarowywaniem osadów ściekowych odbieranych od oczyszczalni.











