Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Wrocław z nagrodą na Smart City Expo w Chinach

Wrocław z nagrodą na Smart City Expo w Chinach
dom
13.09.2018, o godz. 8:10
czas czytania: około 1 minuty
0

Podczas globalnego szczytu City Expo odbywającego się w Chinach Wrocław otrzymał nagrodę Green & Smart City Awards. Wyróżnienie to zdobył za projekty wykorzystujące inteligentne rozwiązania w przestrzeni miasta, służące polepszeniu życia mieszkańców oraz za programy związane z miejskimi terenami zieleni.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Konkurs organizuje fundacja Prospective & Innovation i China Centre for Urban Development. W tym roku wręczenie nagród odbywało się w Ningbo. Wrocław zdobył nagrodę w kategorii Top Level Design, czyli za działania na wielu polach i w różnych dziedzinach. Doceniono inicjatywy miasta związane z wykorzystywaniem technologii w rozwoju aglomeracji oraz przedsięwzięcia dotyczące ekologii.

– Niezmiernie się cieszę, że wrocławskie rozwiązania zostały docenione przez światowej klasy ekspertów. Wielokrotnie byliśmy zapraszani na scenę, aby opowiadać o naszych inteligentnych rozwiązaniach. To wydarzenie kolejny raz udowodniło, że możemy być dumni z Wrocławia – powiedziała Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju we wrocławskim magistracie.

Aplikacja konkursowa wrocławskiego Urzędu Miejskiego obejmowała w sumie 17 projektów, takich jak Open Data, ITS, detekcja wolnych miejsc na parkingach dla autobusów turystycznych, inteligentne oświetlenie na wzorcowym osiedlu Wuwa 2, a także Smartflow, czyli system, dzięki któremu pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji mogą szybciej ustalić miejsce zaistniałej awarii.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024