1 / 3

Podczas globalnego szczytu City Expo odbywającego się w Chinach Wrocław otrzymał nagrodę Green & Smart City Awards. Wyróżnienie to zdobył za projekty wykorzystujące inteligentne rozwiązania w przestrzeni miasta, służące polepszeniu życia mieszkańców oraz za programy związane z miejskimi terenami zieleni.

Konkurs organizuje fundacja Prospective & Innovation i China Centre for Urban Development. W tym roku wręczenie nagród odbywało się w Ningbo. Wrocław zdobył nagrodę w kategorii Top Level Design, czyli za działania na wielu polach i w różnych dziedzinach. Doceniono inicjatywy miasta związane z wykorzystywaniem technologii w rozwoju aglomeracji oraz przedsięwzięcia dotyczące ekologii.

– Niezmiernie się cieszę, że wrocławskie rozwiązania zostały docenione przez światowej klasy ekspertów. Wielokrotnie byliśmy zapraszani na scenę, aby opowiadać o naszych inteligentnych rozwiązaniach. To wydarzenie kolejny raz udowodniło, że możemy być dumni z Wrocławia – powiedziała Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju we wrocławskim magistracie.

Aplikacja konkursowa wrocławskiego Urzędu Miejskiego obejmowała w sumie 17 projektów, takich jak Open Data, ITS, detekcja wolnych miejsc na parkingach dla autobusów turystycznych, inteligentne oświetlenie na wzorcowym osiedlu Wuwa 2, a także Smartflow, czyli system, dzięki któremu pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji mogą szybciej ustalić miejsce zaistniałej awarii.

Czytaj więcej

Skomentuj