1 / 5

Park na Zdrowiu staje się jednym z najciekawszych miejsc wypoczynku i rekreacji w Łodzi. Niebawem powstanie tu Wzgórze Trzech Wież – za niemal 2 mln zł wybudowane zostanie wzniesienie, na którym pojawi się aż pięć zjeżdżalni.

Łodzka Strefa Rekreacji w Parku na Zdrowiu to miejsce, które z roku na rok rozwija się dzięki pieniądzom pochodzącym z lokalnego budżetu obywatelskiego. W tym roku rozpoczęła się budowa Wzgórza Trzech Wież. Firma realizująca projekt rozpoczęła prace od usypania czterometrowej wysokości wzniesienia. Na nim staną trzy wieże z pięcioma zjeżdżalniami. Wieże będą miały różne wysokości – 5,2, 6,2 i 7 m. Połączone będą platformami i mostami (stałymi i ruchomymi). Koszt tej inwestycji to 1,9 ml zł.

W ubiegłym roku na terenie dawnego lunaparku powstał plac zabaw z kompleksem wspinaczkowo-zabawowym (a w nim m. in. rodeoboard, sprężyna hip-hop, aeroskate, huśtawka wieloosobowa, skysurf czy podwójny zjazd linowy – tzw. tyrolka).

Dla miłośników kalisteniki zbudowano największą w mieście strefę do ćwiczeń street workout. Wybudowany został także pumptrack rowerowy (mały – mini pump i duży – flow track) wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą (nawierzchnie, ciągi asfaltowe i żwirkowo-glinkowe) oraz mała architektura (ławki, kosze, leżanki, stojaki na rowery, monitoring i oświetlenie).

Czytaj więcej

Skomentuj