1 / 23

W Poznaniu trwają Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które należą do grupy wiodących imprez o tematyce ogrodniczej w Europie.

Profesjonaliści branży spotkają się w 4-6 listopada 2021 r. w Poznaniu, żeby poznać trendy ogrodnicze, zobaczyć nowości topowych producentów oraz zawrzeć strategiczne relacje na kolejny sezon. Na przestrzeni trzech pawilonów swoje stoiska zaprezentują szkółki drzew i krzewów ozdobnych, roślin ogrodowych i doniczkowych, producenci posiadający w ofercie szklarnie, podłoża, donice i materiał pomocniczy w uprawach, a także nasiona i cebule kwiatowe, chemię ogrodową, nawadnianie, narzędzia czy maszyny ogrodnicze i komunalne. Jak zawsze, ważnym punktem będzie architektura krajobrazu i meble ogrodowe.

– W tym roku działamy szeroko i sięgamy tam, gdzie gardeniowy wzrok dotąd nie sięgał. Z jednej strony zabierzemy uczestników targów na biegun florystyczny i dekoracyjny, a z drugiej: do salonu ciężkich maszyn ogrodniczych i komunalnych. – mówi Paulina Maniecka, dyrektor projektu GARDENIA. Tak szeroki zakres tematyczny jest możliwy dzięki połączeniu targów Special Days pod jedną marką GARDENII oraz włączeniu w program wydarzeń Green Area Show. Pomiędzy tymi skrajnościami uczestnicy i wystawcy spotkają się w szerokim gronie stricte ogrodniczego sektora: szkółkarstwa, materiału roślinnego, chemii ogrodowej, narzędzi czy architektury krajobrazu.

Wydarzenia dla profesjonalistów

 • XV Forum Miejska Sztuka Ogrodowa, organizowane przez redakcję miesięcznika “Zieleń Miejska”. Hasłem przewodnim było: “Odbetonować miasta”. Wśród prelegentów znaleźli się zarówno aktywiści miejscy, zarządcy zieleni miejskiej, jak i architekci krajobrazu (4 listopada).
 • Arena Krajobrazu – 2-dniowe (4-5 listopada) spotkanie światowej klasy architektów i projektantów ogrodów i terenów zieleni. Wystąpią m. in. Taina Suonio, Anca Panait, Marta Góra, Joanna Rayss, Hexian Jin czy Bernd Franzen oraz Jan Maruniewicz w 6-częściowym pokazie cięcia roślin ogrodowych.
 • Strefa Arbo – Federacja Arborystów Polskich na swoim stoisku przeprowadzi cykl prelekcji i pokazów z zakresu dbania o drzewostan.
 • Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozplanował 3-dniowy cykl wykładów, warsztatów i poradnictwa ogrodowego.
 • Gra edukacyjna Przystań ogrodnicza na stoisku Zrób To Z Nami Online.
 • DesignExpress poprowadzi warsztaty projektowania ogrodów w Vectorworks.

W planie wykładów ponadto: Permakultura w ekologicznym ogrodzie jadalnym i Ekologiczny ogród pełen warzyw, owoców i ziół na słabej ziemi (Anielskie Ogrody) oraz Rola rebrandingu w branży ogrodniczej (agencja eFresh).

Targi hybrydowo

Dzięki wdrożeniu platformy spotkań online GRIP jako integralnej części Targów GARDENIA, organizatorzy umożliwiają wystawcom nie tylko zwiększenie ilości punktów dotarcia do zwiedzających, ale i dają szansę na spotkania, które nie mogłyby się odbyć na żywo.

Platforma GRIP to lustrzane odbicie Targów przeniesione do świata cyfrowego. Wystawcy nie tworzą w nim stoisk, a profile firm, w których zawierają informacje o swojej działalności. Dzięki rozbudowanemu systemowi filtrowania i wyszukiwania zwiedzający mogą znaleźć każdego wystawcę z interesującą ofertą. Znalezienie wystawcy w platformie umożliwia umówienie spotkania – tym korzystniej, że rozmowa odbywa się w komfortowych warunkach, zawsze 1:1.

Złote medale

Skład Sądu Konkursowego Złotych Medali pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka, przyznał w tym roku 13 produktom z branży ogrodniczej to zaszczytne wyróżnienie. Produkty zostały wyróżnione z uwagi na użycie najnowszej technologii i unikalnej receptury, która przebiła jakością konkurencję.

Wyróżnienia otrzymują:

 • Autorska kolekcja dalii dr inż. Wiesława Legutko / Zgłaszający: W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o. o.
 • Dynia zwyczajna patison Aureus F1 / Zgłaszający: W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o. o.
 • Ekokosiarki RAYMO / Zgłaszający: RAYMO S.R.O. / TOMEX-OGRODY
 • Elektryczna pompa zanurzeniowa WA BEST ONE VOX MA / Zgłaszający: ARIES POWER EQUIPMENT Sp. z o.o.
 • Kolekcja Daliowe Love / Zgłaszający: W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o. o.
 • Kosa spalinowa HONDA UMK 450 E XEET / Zgłaszający: ARIES POWER EQUIPMENT Sp. z o. o.
 • Kwietnik KARO eco coffee deska / Zgłaszający: LAMELA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
 • LUIZA /FASOLA ZWYKŁA KARŁOWA / Zgłaszający: PLANTICO – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o. o.
 • Mieszanka przyciągająca TRZMIELE / Zgłaszający: Przedsiębiorstwo Nasienne TORAF Leszek, Tomasz i Rafał Węgrzynowscy Sp. j.
 • Nawozy z mączką bazaltową / Zgłaszający: TARGET S.A. / TAMARK SA
 • OGÓREK STARTER F1 / Zgłaszający: PLANTICO – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o. o.
 • Ziemia do traw ozdobnych Wokas Smart / Zgłaszający: WOKAS SA
 • Zraszacz pistoletowy HYDRON IDEAL™ / Zgłaszający: CELL-FAST Sp. z o. o.

 

Czytaj więcej

Skomentuj