Reklama

envicon 2023 ad1a

XV Targi Ogrodnicze Gardenia w Poznaniu [ZDJĘCIA]

XV Targi Ogrodnicze Gardenia w Poznaniu [ZDJĘCIA]
05.11.2021, o godz. 12:11
czas czytania: około 4 minut
0

W Poznaniu trwają Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które należą do grupy wiodących imprez o tematyce ogrodniczej w Europie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Profesjonaliści branży spotkają się w 4-6 listopada 2021 r. w Poznaniu, żeby poznać trendy ogrodnicze, zobaczyć nowości topowych producentów oraz zawrzeć strategiczne relacje na kolejny sezon. Na przestrzeni trzech pawilonów swoje stoiska zaprezentują szkółki drzew i krzewów ozdobnych, roślin ogrodowych i doniczkowych, producenci posiadający w ofercie szklarnie, podłoża, donice i materiał pomocniczy w uprawach, a także nasiona i cebule kwiatowe, chemię ogrodową, nawadnianie, narzędzia czy maszyny ogrodnicze i komunalne. Jak zawsze, ważnym punktem będzie architektura krajobrazu i meble ogrodowe.

– W tym roku działamy szeroko i sięgamy tam, gdzie gardeniowy wzrok dotąd nie sięgał. Z jednej strony zabierzemy uczestników targów na biegun florystyczny i dekoracyjny, a z drugiej: do salonu ciężkich maszyn ogrodniczych i komunalnych. – mówi Paulina Maniecka, dyrektor projektu GARDENIA. Tak szeroki zakres tematyczny jest możliwy dzięki połączeniu targów Special Days pod jedną marką GARDENII oraz włączeniu w program wydarzeń Green Area Show. Pomiędzy tymi skrajnościami uczestnicy i wystawcy spotkają się w szerokim gronie stricte ogrodniczego sektora: szkółkarstwa, materiału roślinnego, chemii ogrodowej, narzędzi czy architektury krajobrazu.

Wydarzenia dla profesjonalistów

 • XV Forum Miejska Sztuka Ogrodowa, organizowane przez redakcję miesięcznika “Zieleń Miejska”. Hasłem przewodnim było: “Odbetonować miasta”. Wśród prelegentów znaleźli się zarówno aktywiści miejscy, zarządcy zieleni miejskiej, jak i architekci krajobrazu (4 listopada).
 • Arena Krajobrazu – 2-dniowe (4-5 listopada) spotkanie światowej klasy architektów i projektantów ogrodów i terenów zieleni. Wystąpią m. in. Taina Suonio, Anca Panait, Marta Góra, Joanna Rayss, Hexian Jin czy Bernd Franzen oraz Jan Maruniewicz w 6-częściowym pokazie cięcia roślin ogrodowych.
 • Strefa Arbo – Federacja Arborystów Polskich na swoim stoisku przeprowadzi cykl prelekcji i pokazów z zakresu dbania o drzewostan.
 • Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozplanował 3-dniowy cykl wykładów, warsztatów i poradnictwa ogrodowego.
 • Gra edukacyjna Przystań ogrodnicza na stoisku Zrób To Z Nami Online.
 • DesignExpress poprowadzi warsztaty projektowania ogrodów w Vectorworks.

W planie wykładów ponadto: Permakultura w ekologicznym ogrodzie jadalnym i Ekologiczny ogród pełen warzyw, owoców i ziół na słabej ziemi (Anielskie Ogrody) oraz Rola rebrandingu w branży ogrodniczej (agencja eFresh).

Targi hybrydowo

Dzięki wdrożeniu platformy spotkań online GRIP jako integralnej części Targów GARDENIA, organizatorzy umożliwiają wystawcom nie tylko zwiększenie ilości punktów dotarcia do zwiedzających, ale i dają szansę na spotkania, które nie mogłyby się odbyć na żywo.

Platforma GRIP to lustrzane odbicie Targów przeniesione do świata cyfrowego. Wystawcy nie tworzą w nim stoisk, a profile firm, w których zawierają informacje o swojej działalności. Dzięki rozbudowanemu systemowi filtrowania i wyszukiwania zwiedzający mogą znaleźć każdego wystawcę z interesującą ofertą. Znalezienie wystawcy w platformie umożliwia umówienie spotkania – tym korzystniej, że rozmowa odbywa się w komfortowych warunkach, zawsze 1:1.

Złote medale

Skład Sądu Konkursowego Złotych Medali pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka, przyznał w tym roku 13 produktom z branży ogrodniczej to zaszczytne wyróżnienie. Produkty zostały wyróżnione z uwagi na użycie najnowszej technologii i unikalnej receptury, która przebiła jakością konkurencję.

Wyróżnienia otrzymują:

 • Autorska kolekcja dalii dr inż. Wiesława Legutko / Zgłaszający: W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o. o.
 • Dynia zwyczajna patison Aureus F1 / Zgłaszający: W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o. o.
 • Ekokosiarki RAYMO / Zgłaszający: RAYMO S.R.O. / TOMEX-OGRODY
 • Elektryczna pompa zanurzeniowa WA BEST ONE VOX MA / Zgłaszający: ARIES POWER EQUIPMENT Sp. z o.o.
 • Kolekcja Daliowe Love / Zgłaszający: W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o. o.
 • Kosa spalinowa HONDA UMK 450 E XEET / Zgłaszający: ARIES POWER EQUIPMENT Sp. z o. o.
 • Kwietnik KARO eco coffee deska / Zgłaszający: LAMELA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
 • LUIZA /FASOLA ZWYKŁA KARŁOWA / Zgłaszający: PLANTICO – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o. o.
 • Mieszanka przyciągająca TRZMIELE / Zgłaszający: Przedsiębiorstwo Nasienne TORAF Leszek, Tomasz i Rafał Węgrzynowscy Sp. j.
 • Nawozy z mączką bazaltową / Zgłaszający: TARGET S.A. / TAMARK SA
 • OGÓREK STARTER F1 / Zgłaszający: PLANTICO – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o. o.
 • Ziemia do traw ozdobnych Wokas Smart / Zgłaszający: WOKAS SA
 • Zraszacz pistoletowy HYDRON IDEAL™ / Zgłaszający: CELL-FAST Sp. z o. o.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023