Gmina Karlino pozyskała blisko 1,9 mln zł wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na rewitalizację zabytkowego parku przy ul. Waryńskiego w Karlinie.

Powierzchnia obszaru objętego rewitalizacją to 0,28 ha. Całkowitą wartość inwestycji oceniono na 2,2 mln zł, z czego 1,87 mln zł to kwota dofinansowania z RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Prace rewitalizacyjne mają się zakończyć we wrześniu 2021 r.

W rezultacie najpierw uporządkowany zostanie teren parku, następnie powstaną nowe alejki, rozebrana będzie stara kładka, w miejsce której powstania nowa. Cały teren parku przy ul. Waryńskiego w Karlinie będzie oświetlony. Inwestycja była projektowana z myślą o potrzebach osób starszych i niepełnosprawnych, a także dzieci i rodziców z wózkami.

– Takie przestrzenie ożywiają miasta, najmłodszym dają radość, starszym odrobinę wytchnienia. Już niedługo to miejsce będzie tętnić życiem i dobrą energią – powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj podpisując umowę o dofinansowanie z burmistrzem Karlina Waldemarem Miśko.

Czytaj więcej

Skomentuj