Reklama

envicon 2023 ad1a

Zabytkowy park w Karlinie będzie rewitalizowany

Zabytkowy park w Karlinie będzie rewitalizowany
dom
13.03.2019, o godz. 6:48
czas czytania: około 1 minuty
0

Gmina Karlino pozyskała blisko 1,9 mln zł wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na rewitalizację zabytkowego parku przy ul. Waryńskiego w Karlinie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Powierzchnia obszaru objętego rewitalizacją to 0,28 ha. Całkowitą wartość inwestycji oceniono na 2,2 mln zł, z czego 1,87 mln zł to kwota dofinansowania z RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Prace rewitalizacyjne mają się zakończyć we wrześniu 2021 r.

W rezultacie najpierw uporządkowany zostanie teren parku, następnie powstaną nowe alejki, rozebrana będzie stara kładka, w miejsce której powstania nowa. Cały teren parku przy ul. Waryńskiego w Karlinie będzie oświetlony. Inwestycja była projektowana z myślą o potrzebach osób starszych i niepełnosprawnych, a także dzieci i rodziców z wózkami.

– Takie przestrzenie ożywiają miasta, najmłodszym dają radość, starszym odrobinę wytchnienia. Już niedługo to miejsce będzie tętnić życiem i dobrą energią – powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj podpisując umowę o dofinansowanie z burmistrzem Karlina Waldemarem Miśko.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023