1 / 7

W Poznaniu odnowiono Park Górczyński, który wymagał remontu już od lat. Zmiany kosztowały 1,5 mln zł i zostały sfinansowane z pieniędzy budżetu obywatelskiego.

W ostatnich latach Park Górczyński był mocno zaniedbany. Uszkodzone elementy placu zabaw i zdewastowana zieleń, a także brak oświetlenia nie zachęcały do odwiedzania tego miejsca.

Prace związane z modernizacją Parku rozpoczęto w ubiegłym roku. Wówczas udało się odnowić część alejek. W ramach rewitalizacji uporządkowano teren parku, wykonano nowe ścieżki, usunięto zniszczone wyposażenie, które  zastąpiono nowym. Pojawiło się też nowe oświetlenie. Wybudowano zupełnie nowe miejsca do rekreacji – plac zabaw i siłownię zewnętrzną. Pojawiły się urządzenia rozwijające sprawność: piramida wspinaczkowa, linarium obrotowe oraz huśtawka “bocianie gniazdo”.

W sąsiedztwie placu zabaw wybudowano siłownię integracyjną dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych z 9 urządzeniami do ćwiczeń oraz 2 pola do gry w bule. Wyeksponowano stary drzewostan z aleją platanów, odmłodzono krzewy, posadzono też nowe rośliny – łącznie ponad 8500 drzew i krzewów.

– Rewitalizacja parku Górczyńskiego kosztowała łącznie 1 mln 477 tys. zł. Remont rozpoczęliśmy wspólnie z Radą Osiedla już rok temu. Za 210 tys. złotych odnowiliśmy wówczas część alejek. W tym roku przeznaczyliśmy 765 tysięcy z budżetu miasta – mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. I zaznacza, że Rada Osiedla dołożyła 12 tysięcy. Natomiast mieszkańcy zdecydowali o wsparciu tego projektu kwotą 490 tysięcy w ramach głosowania w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. W przyszłym roku Rada Osiedla planuje dodatkowo doposażyć plac zabaw oraz postawić w parku zegar słoneczny.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj