Już 21 maja redakcja miesięcznika “Zieleń Miejska” zaprasza na webinarium poświęcone zieleni miejskiej w kontekście zmian klimatu i suszy. Dla pracowników jednostek samorządowych, zarządów zieleni, zarządów dróg, pracowników parków, pracowników administracji państwowej, szkół i uczelni udział w webinarium jest bezpłatny. Dla pozostałych uczestników opłata wynosi: 69 zł netto/osobę lub 99 zł netto/osobę w zależności od tego kiedy zostanie wysłane zgłoszenie udziału.

Podczas spotkania on-line uczestnicy wydarzenia dowiedzą się między innymi:

 • Jak wyznaczać obszary wrażliwe na susze i fale upałów w przestrzeni miast? Tematykę przybliżą Jolanta Dąbrowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Katarzyna Pędziwiatr z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu [partnerem wystąpienia jest firma Sweco Polska].
 • Na czym polega koncepcja miasta gąbki? Działania podejmowane w tym zakresie w Łodzi omówi Aleksandra Sztuka – Tulińska, zastępca dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska w Departamencie Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łodzi.
 • Czy kieszonkowy park retencyjny może być receptą na miejską suszę? O realizowanych projektach związanych z retencją opowie Joanna Rayss z Zieleniarium Rayss Group.
 • Jakie rozwiązania z zakresu zielono-błękitnej infrastruktury stosowane są w Katowicach To pytanie na które poszukamy odpowiedzi wraz z Magdaleną Bielą, zastępcą dyrektora w Zakładzie Zieleni Miejskiej w Katowicach.
 • W jaki sposób dostosować sieć kanalizacji deszczowej do zmian klimatycznych? Przykład Bydgoszczy zaprezentuje mgr inż. Stanisław Drzewiecki, Prezes Zarządu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy Sp. z o.o.
 • Jak technologia Hydrobox pomaga w utrzymaniu zieleni miejskiej w czasie suszy? Zaprezentuje Dr hab. Krzysztof Lejcuś, Kierownik projektu Hydrobox 2.0 [partnerem wystąpienia jest Hydrobox]
 • Na czym polega łatwe i skuteczne zarządzanie wodą opadową z Leca® Keramzytem Wyjaśni Arkadiusz Jóźwik, Leca® Keramzyt [partnerem wystąpienia jest firma Leca
 • Jakie są nowe, topowe odmiany róż okrywowych o doskonałej odporności na suszę? Na to pytanie odpowie Tomasz Uszyński, Przedstawiciel handlowy w szkółce roślin Boot & Hortorus [partnerem wystąpienia jest Boot & Hortorus sp z oo ]
  ——————–
  Warunki uczestnictwa:
  👉BEZPŁATNA REJESTRACJA dla: pracowników jednostek samorządowych, zarządów zieleni, zarządów dróg, pracowników parków, pracowników administracji państwowej, szkół i uczelni
  Dla pozostałych uczestników opłata wynosi:
  👉 69 zł netto/osobę (UWAGA❗przy zgłoszeniu wysłanym do12.05.2021 do godziny 23:59)
  👉99 zł netto/osobę (przy zgłoszeniu wysłanym od 13.05.2021 od godziny 00:00)

Szczegóły wydarzenia i formularz rejestracji na stronie: Zieleń miejska w czasie suszy

Czytaj więcej

Skomentuj