Teren zieleni na Sikorniku nie zostanie sprzedany i będzie służył mieszkańcom. To decyzja prezydent Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. Chodzi o sąsiadujący z SP nr 41 i zabudową mieszkaniową zieleniec przy ul. Kormoranów 25, z opuszczonym od 2 lat parterowym budynkiem handlowo-usługowym, który decyzją poprzednich władz Gliwic trafił do sprzedaży w drugiej połowie marca tego roku.
Dyskusja nad potrzebą ochrony zasobów naturalnych w warunkach miejskich skupia się prawie wyłącznie na powietrzu i wodzie. Gleba pozostaje w cieniu. Wydawać się może, że w zabetonowanych miastach nie ma ona wpływu na dobrą jakość życia przyrody i człowieka. Nic bardziej mylnego.
Inwazyjne gatunki obce stanowią jedno z najważniejszych zagrożeń dla bioróżnorodności. Wierzę, że wciąż da się obronić wiele ekosystemów w Polsce przed gatunkami, które mogą stać się prawdziwym utrapieniem, jak budleja Dawida czy kudzu, a kluczem do tego jest edukacja. A co z organizmami, których nie widać gołym okiem? Wśród nich też są gatunki inwazyjne. Czy da się w jakikolwiek sposób powstrzymać inwazję mikroorganizmów?
Ogród pełen roślin leczniczych, który ma służyć do hortiterapii i zmniejszać stres pacjentów, powstanie w ośrodku onkologicznym wojewódzkiego szpitala im. Kopernika w Łodzi. Projekt ogrodu wybrano w konkursie zorganizowanym przez Województwo Łódzkie i Zespół Parków Krajobrazowych Łódzkiego.
Jeden z głównych rzeszowskich deptaków – znajdująca się na miejskiej starówce ul. Grunwaldzka, wkrótce się zazieleni. We wtorek rozpocznie się na niej nasadzanie drzew. To jeden z ostatnich etapów dobiegającej końca przebudowy ulicy.