Zakończył się ostatni etap przebudowy parku im. Jacka Karpińskiego w Szczecinie.
Nowy krakowski park powstanie wzdłuż ul. Tetmajera w Bronowicach Wielkich. Zaprezentowano koncepcję, która spodobała się mieszkańcom. Prace mogą ruszyć w 2020 r.
Podczas globalnego szczytu City Expo odbywającego się w Chinach Wrocław otrzymał nagrodę Green & Smart City Awards. Wyróżnienie to zdobył za projekty wykorzystujące inteligentne rozwiązania w przestrzeni miasta, służące polepszeniu życia mieszkańców oraz za programy związane z miejskimi terenami zieleni.
Do 4 października Lublin prowadzi nabór do trzeciej edycji Zielonego Budżetu. Pomysły zgłaszać mogą mieszkańcy, organizacje pozarządowe czy dzielnicowi radni. Do zagospodarowania są 2 mln zł.
Najnowsze badania naukowców z University College London (UCL) wskazują, że dzieci mieszkające w otoczeniu pełnym zieleni cechują się lepszą przestrzenną pamięcią operacyjną, niż ich rówieśnicy mający na co dzień mniejszy kontakt z przyrodą. To z kolei wpływa na szkolne osiągnięcia.







![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)



